Mama pierwszych polskich sześcioraczków pokazała nowe zdjęcie dzieci. Niestety, jest mocno zaniepokojona

Mama pierwszych polskich sześcioraczków pokazała nowe zdjęcie dzieci. Niestety, jest mocno zaniepokojona Źródło: Screen/TVN24

Sześcioraczki, które przyszły na świat w maju, były niesamowitym zaskoczeniem dla rodziców. Mama najbardziej znanych maluchów w Polsce opublikowała ich nowe zdjęcie na portalu społecznościowym. Niestety okazało się, że ma pewne obawy.

Sześcioraczki z Krakowa pokochała cała Polska. Przypadek ciąży, z której poczętych zostało aż sześcioro dzieci, jest precedensem w naszym kraju. Rodzice, gdy dowiedzieli się, ile łóżeczek trzeba będzie przygotować, byli w ogromnym szoku, który jednak szybko przerodził się we wzruszenie i szczęście. Dzieci po urodzeniu musiały przebywać w inkubatorach, aby nabrały sił i mogły dobrze się rozwijać. 

Sześcioraczki urodziły się przed terminem 

Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela - takie imiona dostały najbardziej popularne maluchy w Polsce. Sześcioraczki z Tylmanowej urodziły się 20 maja, w 29 tygodniu ciąży. Lekarze zdecydowali się na rozwiązanie porodu przed terminem, dla bezpieczeństwa i zdrowia zarówno mamy jak i jej pociech. Najmniejsze z nich ważyło zaledwie 890 g, a największe 1300 g. Taki stan rzeczy spowodował, że dzieci musiały przebywać w inkubatorach. 

Rodzice nie mogli zabrać swoich ukochanych pociech do domu od razu, gdyż maluchy musiały nabierać sił pod okiem specjalistów, w odpowiednio stworzonych do tego warunkach inkubatoryjnych. Na szczęście opiekę nad sześcioraczkami sprawowali doświadczeni lekarze, którzy robili wszystko, aby dzieci mogły jak najszybciej opuścić szpital i pojechać do domu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Udostępniono nowe zdjęcie maluchów

Klaudia Marzec, mama sześcioraczków, opublikowała ostatnio na Instagramie zdjęcie swoich pociech. Na fotografii brakuje jednak jednego maluszka. Niestety, kobieta dalej jest zaniepokojona o zdrowie swoich pociech, o czym napisała na swoim Instagramowym profilu, pod dodanym zdjęciem: 

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska miała wiele mrocznych sekretów. Ostatni z nich doprowadza do łez
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

- Jeszcze w piątkę. Powrót do domu każdego z naszych dzieciaczków to ogromne szczęście, ale niestety to też strach... Są to wcześniaczki z masą urodzeniowa ok. 1 kg i chociaż rosną w oczach to obawa o ich zdrowie towarzyszy nam każdego dnia. Jednak mimo to czekamy na naszą ostatnia kruszynkę z utęsknieniem - napisała Klaudia Marzec na swoim profilu na instagramie. 

Miejmy nadzieję, że już niedługo zobaczymy całą szóstkę w komplecie. Najważniejsze jest jednak zdrowie maluszków, dlatego trzymamy za nie mocno kciuki i życzymy maluchom zdrowia, a rodzicom wytrwałości i powodzenia w opiece nad taką gromadką. 

Instagram/ szescioraczki_pl_sextuplets

Najlepsze newsy dnia:

    1. Wszedł z ubogim do baru. Musiała interweniować policja
    2. Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki opowiedziała, co kobieta robi z jej dzieckiem
    3. Polacy pokochali go za Harry'ego Pottera. Nie żyje
    4. Tragedia. Legendarny sportowiec ma nowotwór
    5. Żona marzy, by znaleźć mężowi kochankę. Powód wbija w fotel

źródło: Instagram

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News