Szefowa „Wiadomości” w Telewizji Polskiej, Marzena Paczuska próbując odeprzeć zarzuty o popełnienie błędu w jednym z reportaży zagroziła jednej z popularnych blogerek prawicowych. 

W jednym z ostatnich wydań „Wiadomości” w Telewizji Polskiej pojawił się reportaż o powiązaniach jednej z córek byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego z aferą reprywatyzacyjną. Zofia Komorowska – jak zasugerowali dziennikarze TVP – ma być w posiadaniu kamienicy w Warszawie, która została nielegalnie przejęta.

Problem w tym, że wspomniana córka Komorowskiego nie jest właścicielką tej kamienicy. Dziennikarze TVP nie omieszkali jednak powiązać ją ze sprawą i wspomnieć, że jest członkinią komitetu Funduszu Obywatelskiego, w którego kapitule zasiadają byli sędziowie TK, krytykujący PiS – Adam Strzembosz i Andrzej Zoll oraz oraz o tym, iż Zofia Komorowska zna się bardzo dobrze z Różą Rzeplińską. Rzeczywistą właścicielką wspomnianej przez dziennikarzy kamienicy jest jednak inna córka byłego prezydenta, Elżbieta Komorowska.

Ten błąd szefowej Wiadomości wytknęła popularna blogerka prawicowa, Kataryna.

pacz

Na tym się jednak nie skończyło. Blogerka postanowiła spytać przy okazji o córkę Paczuskiej, która po objęciu kierownictwa w redakcji przez swoją matkę, dostała się na staż do TVP. Wtedy Paczuska odpowiedziała w sposób, który duża część obserwujących pyskówkę odczytała jako jawną groźbę.

pacz2

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

bh

Zobacz również