Szefowa Wiadomości TVP po śmierci Wajdy: "Walcie się dalej"

Szefowa Wiadomości TVP po śmierci Wajdy:  "Walcie się dalej"

Wczoraj wieczorem, w wieku 90 lat odszedł Andrzej Wajda. Reżyser był twórcą licznych filmów, które na trwałe zapisały się w historii polskiej kinematografii. Jego śmierć wstrząsnęła Polską.

O śmierci Andrzeja Wajdy mówią wszyscy, choć niektórym brakuje przy tym odrobiny taktu. Marzena Paczuska, szefowa Wiadomości TVP, postanowiła wykorzystać chwilę do ataku na protestujących przeciw upolitycznianiu sztuki artystów.

Paczuska usunęła już swój wpis, jednak w internecie nic nie ginie. Zrzuty ekranu z jego treścią ciągle krążą po sieci, skutkując krytyką w stronę Paczuski. Szefowa Wiadomości umieściła już kilka wytłumaczeń, a w następnym wpisie zamieniła słowo "walcie" na "tłuczcie".

14650617_10205398556282560_614382572095245821_n

Po fali krytyki ze strony innych dziennikarzy, Paczuska tłumaczy, że nie była świadoma, iż wyrażenie "walcie się" jest wulgarne. Postanowiła wyjaśnić też, o co dokładnie chodziło w kontroweryjnym wpisie.

- Tłumaczę: zobaczcie jak głupia jest Wasza wojenka w obliczu tej śmierci. Tej straty i tego dorobku. To mam na myśli wspominając kino Wajdy.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :
Następny artykuł