Szef PE wpadł w gniewny amok! O tym co zrobił Szydło mówi już cały świat

Szef PE wpadł w gniewny amok! O tym co zrobił Szydło mówi już cały świat

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego nie wytrzymał tego, co dzieje się pod rządami Prawa i Sprawiedliwości. W gniewie postanowił więc osobiście napisać list, który ma upokorzyć Beatę Szydło. 

Demonstracja Obozu Narodowo Radykalnego, która odbyła się niedawno w Katowicach, zgarnęła ogólnoeuropejskie zainteresowanie. Nacjonaliści postanowili nawiązać do wieszania portretów targowiczan, które odbyło się 9 maja 1794 roku w Warszawie. W oczach ONR i znacznej części innych środowisk prawicowych wydarzeniem porównywalnym z zawiązaniem konfederacji w Targowicy jest zagłosowanie za rezolucją Parlamentu Europejskiego B8-0595/2017 sześciu eurodeputowanych Platformy Obywatelskiej. Z tego powodu portrety tychże polityków symbolicznie powieszono pod katowickim pomnikiem Wojciecha Korfantego. Przypominamy, że owa rezolucja dotyczyła łamania zasad praworządności przez Polskę, a także potępiała Marsz Niepodległości nazywając go "ksenofobicznym i faszystowskim". ZOBACZ TAKŻE: Prawica nie dowierza! Nawet ON popiera delegalizację ONR

Ostra reakcja

Przewodniczący parlamentu Europejskiego Antonio Tajani poinformował na Twitterze, że w sprawie "powieszenia" członków PO wystosuje list do Prezes Rady Ministrów. Zaapeluje w nim o zapewnienie im bezpieczeństwa i ochrony ich prawa do wolności przekonań. Manifestację ONR włoski polityk nazwał skandaliczną. Nie wiadomo kiedy Beata Szydło otrzyma list, o którym mowa. Wiadomo jednak, że oczy Brukseli coraz bardziej skupiają się na Warszawie. Uwagę Unii zwraca już nie tylko reforma sądownictwa, ale także środowiska skrajnie prawicowe. Ostra reakcja Tajaniego jest jedynie częścią polityki Wspólnoty wobec naszego kraju.

Agresywny ONR

Obóz Narodowo Radykalny niezwykle agresywnie odniósł się do głosujących za skierowaną w stronę Polski rezolucją. Portal katowice24.info podał, że przedstawiciele organizacji stwierdzili, iż "nawet jak minister Szyszko wytnie wszystkie drzewa w Polsce, to szubienic nie zabraknie". ZOBACZ TAKŻE: Potężny skandal wychodzi na jaw! Parlament Europejski WYLĘGARNIĄ molestowania Sprawę skomentował także Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, informują, że Prokuratura prowadzi w tej sprawie śledztwo. Polityk stwierdził, że nie podoba mu się to, co zrobił ONR. Błyskawicznie jednak obwinił za nią opozycję, gdyż ta ma "eskalować" sytuację. Przypomniał przy tym baner z jednych z opozycyjnych demonstracji, na którym widniała strzelba wycelowana w kaczkę. - Akcja wywołuje reakcję - skwitował.

źródło: wiadmosci.gazeta.pl/wyborcza.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News