Mimo, że od meczu Polska-Portugalia minęły już trzy dni to emocje w związku z rzutem karnym Kuby Błaszczykowskiego nie maleją. Głos w sprawie zabrał szef sędziów UEFA, Pierluigi Collina, który nie ma wątpliwości, że feralny karny naszego piłkarza powinien zostać powtórzony.

Tuż po meczu Polska – Portugalia, po którym odpadliśmy z turnieju przez niewykorzystany rzut karny, w mediach społecznościowych internauci zaczęli wskazywać, że rzut karny wykonywany przez Kubę Błaszczykowskiego – zgodnie z zasadami – powinien zostać powtórzony. Wszystko przez to, że portugalski bramkarz, Rui Patricio, odskoczył od linii bramkowej przed oddaniem przez Kubę strzału (zasady mówią, że nie może opuścić linii bramkowej).

Do sprawy podczas spotkania z mediami odniósł się legendarny sędzia, a aktualnie szef sędziów UEFA, Pierluigi Collina, który nie ma wątpliwości, że takie zachowanie bramkarza powinno skutkować w tym, że rzut karny powinien zostać powtórzony.

 – Zasada jest prosta. Jeśli podczas wykonywania rzutu karnego, bramkarz nie stał na linii, a gol nie padł, wówczas „jedenastkę” należy powtórzyć. Za takie zachowanie bramkarz powinien otrzymać żółtą kartkę, a drużyna, która wykonywała rzut prawo do ponownego strzału – wyjaśnił Collina.

Tuż przed rozpoczęciem EURO 2016 Międzynarodowa Rada Piłkarska wprowadziła istotne zmiany w zasadach gry. Część z nich dotyczyła rzutów karnych tj. bramkarz nie może opuścić linii bramkowej przed oddaniem strzału oraz strzelający nie może zmieniać tempa biegu i zatrzymywać się przed oddaniem strzału.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: sport.interia.pl

...

Zobacz również