Szef podkomisji smoleńskiej: "Donald Tusk wiedział o wybuchu"

Szef podkomisji smoleńskiej: "Donald Tusk wiedział o wybuchu"

Zbliżająca się rocznica katastrofy smoleńskiej obfituje w całkowicie nieoczekiwane informacje na temat zdarzenia. Były minister obrony narodowej i szef podkomisji smoleńskiej, Antoni Macierewicz stwierdził bowiem stanowczo, że... Donald Tusk wiedział o wybuchu na pokładzie samolotu!

W rozmowie z Polskim Radiem polityk opowiedział o nowych szczegółach śledztwa. Podjął także temat sporządzonego raportu technicznego.

Nowe ustalenia w sprawie katastrofy smoleńskiej

- Poprzednie komisje koncentrowały się wokół dziesiątków a nawet setek różnych problemów, omijając bardzo intensywnie samą przyczynę śmierci. Wręcz pan Maciej Lasek, o ile się nie mylę, na jednej z konferencji, chyba w Kazimierzu Dolnym nad Wisła stwierdził, że oni już nie badali tego, co się działo po ich pancernej brzozie, uznali, że od tego momentu już nic nie jest ważne - stwierdził Macierewicz, po czym został zapytany, czy na pokładzie prezydenckiego samolotu doszło do serii wybuchów. - Wszystkie główne kwestie techniczne są w raporcie technicznym przedstawione. My oczywiście nie wykluczamy, że mogą dojść materiały dowodowe, które pogłębią, uszczegółowią jakieś dotychczas niepodjęte wątki techniczne, ale główna przyczyna jest opisana w sposób wyczerpujący i wiarygodny - wyjaśnił polityk.

Donald Tusk wiedział o wybuchu?

Co ciekawe, wyjawił także, że strona rosyjska podczas swojego śledztwa odkryła eksplozję w samolocie, przypisując ją "uderzeniu hydraulicznemu". Według Macierewicza w badaniach smoleńskich odkryto jednak gigantyczne ilości materiałów wybuchowych. - Relacja jest w pełni wiarygodna, zawiera szczegóły opisu, jak przebiegały same badania z elementami ważnymi, technicznymi oraz także z refleksjami związanymi z zachowaniem różnych, wówczas decydujących o przebiegu wydarzeń dygnitarzy, takich jak Donald Tusk i inni, którzy jako pierwsi – jak się okazało – i dużo wcześniej poznali fakt, że tam była masa, bo to nie jest kwestia jednego, czy dziesięciu, tylko ponad sto śladów materiałów wybuchowych - zdradził polityk.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Co się dzieje? PiS nagle wprowadził ZAKAZ dla dziennikarzy w Sejmie
  2. Ten sondaż rozsadzi obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej!
  3. Andrzej Duda LEDWO PRZEŻYŁ! Uratowała go… choroba córki
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News