Od czasu objęcia rządów przez PiS Polska jest regularnie krytykowana przez przewodniczącego Komisji Europejskiej Jeana-Claude’a Junckera. Tym razem szef KE ostrzega naszych polityków przed konsekwencjami reformy sądownictwa i wycinki lasów.

Jean-Claude Juncker przyznaje, że zjednoczona Europa ma problem z Polską i Węgrami. Równocześnie podkreśla, że Polska w tym duecie jest na dużo gorszej pozycji. Między innymi wyjście Wielkiej Brytanii z Unii może zaszkodzić Polsce.

– Polska będzie bardziej osamotniona po Brexicie niż Węgry – stwierdził Juncker w kontekście ewentualnych sojuszów wewnątrz UE. Jak podkreśla, pozycja Węgier w Europie jest lepsza ze względu na jego stosunek do Orbana.

– Mam dobre relacje z Orbanem. Rozmawiamy regularnie. Widuję go regularnie – nawet jeśli nie zawsze są to spotkania publiczne – ponieważ nie chcę stracić Węgier – dodał szef Komisji Europejskiej. Portal „Politico”, z którym rozmawiał urzędnik, podkreśla, że o Polsce nie padły takie słowa.

Komisja Europejska wszczęła postępowanie w sprawie odmowy przyjmowania uchodźców przez Polskę i Węgry według unijnych zasad relokacji. W przypadku Polski postępowanie to zostało rozszerzone także o reformę sądownictwa i wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej. W tych kwestiach KE oczekuje od Polski odpowiedzi w ciągu miesiąca.

ZOBACZ TAKŻE:

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

...

Zobacz również