Szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej zszokował swoich partyjnych kolegów i wyborców. Takich słów z ust jednego z liderów największej partii opozycyjnej nie spodziewali się nawet politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Sławomir Neumann idzie ramię w ramię z rządzącym Prawem i Sprawiedliwością. Poszło o pomnik smoleński jaki ma stanąć w Warszawie.

Polityk będący szefem klubu głównej partii opozycyjnej gościł dzisiaj w RMF FM. Odniósł się do niedawnych słów kolegi z partii Rafała Trzaskowskiego. Zapowiedział on bowiem, że w czasie wyborów samorządowych warto rozważyć jednoczesne referendum w sprawie pomników smoleńskich.

 – Uważam, że taki pomnik powinien powstać, żeby też, być może, próbować zakończyć ten spór i ten podział społeczeństwa. Jest oczywiście pytanie, w którym miejscu. Część ludzi zgadza się z pomysłem pomnika przed Pałacem Prezydenckim, część się nie zgadza, dlatego warto zawsze zapytać – skomentował sprawę Neumann, czym zszokował wyborców swojej formacji, którzy kategorycznie są przeciwni stawiania pomników smoleńskich.

Co wiemy w sprawie pomników?

Komitet Społeczny Budowy Pomników orzekł, iż najlepszym miejscem na postawienie monumentów jest okolica Pałacu Prezydenckiego. Lech Kaczyński miałby mieć swój pomnik na osi ulic Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza. Natomiast drugi pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej przewiduje się u zbiegu ulic- Krakowskie Przedmieście i Karowej.

Jacek Sasin w imieniu wyżej wymienionego komitetu skierował pismo do przewodniczącego Rady Miasta Warszawy Ewy Malinowskiej- Grupińskiej. Zaapelował w nim aby przygotowano i przedłożono uchwały w sprawie realizacji obu pomników. Apel Sasina dotyczył też tego, aby uchwały przedłożono pod głosowanie podczas najbliższej sesji rady miasta, mającej miejsce dnia 16 listopada.

Źródło: dziennik.pl

Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]


9 przerażających katastrof z udziałem ważnych polityków

Zobacz również