Szef KE policzkuje Orbana.
Wiadomości Pikio - 23 Maja 2015

Szef KE policzkuje Orbana. "Cześć dyktatorze" (video)

Do zdumiewającego incydentu doszło podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego gdy  Viktor Orban był witany przez przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Clouda Junckera i przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Na widok zbliżającego się Obrana Juncker z wyraźnym sarkazmem powiedział do towarzyszących mu partnerów "Dyktator idzie" a do samego premiera Węgier gdy ten wyciągał do niego rękę zwrócił się "Cześć dyktatorze". Jednak to co się stało później wprawiło w osłupienie wszystkich obserwatorów. Szef Komisji Europejskiej spoliczkował premiera Węgier Viktora Obrana. To nie był jednak koniec skandalicznego zachowania Junckera. Gdy wyraźnie zmieszani premier Orban i przewodniczący Rady Europejskiej Tusk próbowali skwitować zachowanie Junckera uśmiechem ten nachalnie zaczął pchać Orbana na Tuska. Wielu komentatorów zwraca uwagę, że skandaliczne zachowanie przewodniczącego Komisji Europejskiej względem Orbana i Tuska obrazuje szacunek przywódców wspólnoty do krajów wschodnich Unii Europejskiej. [embed]https://www.youtube.com/watch?v=juFxBhDSK9s[/embed]Polub pikio.pl by być na bieżąco!
bh, źródło: reuters
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News