Groźby, rażenie innych paralizatorem, nawoływanie do agresji, a teraz pobicie niepełnosprawnego – tym chwali się w internecie mężczyzna oglądany w dużej liczbie także przez dzieci. Ma naprawdę wielu obserwatorów, jednak chyba nie ze względu na zainteresowania. Marcin Krasucki, prowadzący kanał na Youtube jako „Rafonix”, zasłynął nie dzięki tematyce komputerowej, a szerzeniu nienawiści i agresji w internecie.

Kanał Rafonixa na Youtube obserwuje ponad 270 tys. osób, na Facebooku za to około 60 tys. Jest więc osobą z realnym wpływem na licznych odbiorców, którzy mogą brać przykład z jego patologicznych zachowań. Nie są one prowokowane, czy preparowane – Krasucki sam chwali się nimi publicznie, co jest oburzające dla wielu internautów.

O mężczyźnie zrobiło się jeszcze głośniej, gdy w internecie pojawiła się petycja do sieci Epic Makers, współpracującej z youtuberem, aby zaprzestała wspierania jego patologicznych pomysłów. Autorzy wspomnieli w niej o działaniach Krasuckiego, takich jak „nawoływanie do przemocy, groźby pobicia, jak i zabicia innego youtubera, prześladowania telefoniczne, propagowanie alkoholizmu”. W swoich filmach opowiada on także o braniu narkotyków, pokazuje, jak poraził kolegę paralizatorem, czy dokładnie opisuje pobicie własnego ojca oraz korzystanie z usług prostytutek.

Film z udziałem Rafonixa, który niedawno odnaleźli internauci, szczególnie oburzył opinię publiczną. Widać na nim jak kopie i bije niepełnosprawnego mężczyznę, co oczywiście go bawi. To może dziwić, jednak mężczyzna sam opublikował ten materiał w internecie. Teraz może tego jednak pożałować – coraz więcej osób pyta, jak mogą zgłosić sprawę na policję oraz uniemożliwić mu nagrywanie materiałów, które szerzą patologiczne, nieakceptowane w społeczeństwie zachowania.

Rafonix odniósł się już oficjalnie do całej sprawy. Powiedział, że człowiek, którego pobił, wcale nie był niepełnosprawny. Myślenie, że taki argument go tłumaczy i ma jakikolwiek sens, tylko jeszcze bardziej rozwścieczył opinię publiczną.

 

https://www.youtube.com/watch?v=qjlfKdnYPGA

https://www.youtube.com/watch?v=LghVDV-j6tY

Zobacz również

ŹRÓDŁOwykop.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.