Bestialstwo – to słowo doskonale oddaje sposób, z jakim postąpiła 54-letnia kobieta. Mieszkanka Skaryszewa (woj. mazowieckie) postanowiła pozbyć się narodzonego właśnie wnuka i zostawiła malca na pewną śmierć.

Do zdarzenia doszło w połowie stycznia. Wtedy to córka 54-latki miała urodzić dziecko w swoim własnym domu. Jej matka, chcąc pozbyć się problemu, jaki stanowiło dla niej dziecko, postanowiła pozbyć się malucha. Wsadziła więc noworodka do wiadra i wystawiła do sieni, która była nieogrzewana.

To tam właśnie maluszek miał skonać. Kobieta doskonale bowiem wiedziała, że niewiele potrzeba, by dziecko się wyziębiło i wkrótce zmarło z powodu niskiej temperatury. Plany 54-latki pokrzyżowali jednak lekarze, którzy przybyli na pomoc jej córce. Powikłania po porodzie doprowadziły bowiem do tego, że trzeba było wezwać pomoc.

Ratownicy szybko zorientowali się, że córka 54-latki jest świeżo po porodzie. Spytali się więc o dziecko. Wtedy właśnie babka malucha przyniosła noworodka w wiadrze, który nie dawał żadnych oznak życia. Szybka interwencja ratowników dała jednak swój efekt. Udało się uratować dziecko, które niebawem trafiło do szpitala.

Kilkadziesiąt minut w nieogrzewanym pomieszczeniu zrobiło swoje. Dziecko do pełni sił doszło dopiero na szpitalnej sali. Sprawą 54-latki zajęła się natomiast prokuratura, która jest przekonana o tym, że babka noworodka chciała zabić dziecko wystawiając je na mróz. Kobieta już została aresztowana i oczekuje właśnie na swój proces.

Jednak nie tylko 54-latka usłyszała zarzuty. 3 lata więzienia grożą także ojcu i bratu rodzącej kobiety, z racji tego, że nie udzielili pomocy noworodkowi. Wiadomo już też, że kiedy maluszek opuści szpital, trafi do rodziny zastępczej.

pt

...

Zobacz również