Na przejściu granicznym w Medyce polscy funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali 50-letnią Ukrainkę, która próbowała przemyć w walizce… swoje dziecko. Kobieta ukryła w bagażu 8-letniego syna, który nie posiadał potrzebnych do przekroczenia granicy dokumentów.

– Celnicy zwrócili uwagę na nietypowe zachowanie kobiety, która zachowywała się dość nerwowo. Nie chciała pokazać swojego bagażu. Jak się okazało, przewoziła w nim swoje dziecko – opowiedziała mediom chor. Anna Michalska z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Oboje podróżni natychmiast zostali zawróceni na Ukrainę. Dodatkowo kobieta będzie musiała zapłacić karę finansową za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy, co według prawa jest wykroczeniem.

Jak się okazało, nie był to pierwszy raz, gdy Ukrainka próbowała podróżować w nielegalny sposób. Tydzień temu została także skontrolowana w pociągu relacji Kijów-Przemyśl. Chociaż ona sama posiada paszport biometryczny, jej syn miał jedynie starą wersję dokumentu oraz nie otrzymał wizy. Za to ryzykowne, bezprawne i w dodatku niebezpieczne zachowanie, 50-latka będzie musiała teraz zapłacić niemałą karę.

Zobacz również