Chociaż prace podkomisji smoleńskiej od jej powstania otoczone były wielkimi kontrowersjami, z czasem nie cichną one, a jedynie narastają. Reporter TVN24 Piotr Świerczek dotarł do specjalistycznych badań, z których mogli korzystać eksperci Antoniego Macierewicza, jednak zataili je w filmie emitowanym w kolejną rocznicę katastrofy. Chociaż pracownicy Wojskowej Akademii Technicznej są prawdziwymi specjalistami w swojej dziedzinie, podkomisja przemilczała ich istotne odkrycia.

Naukowcom z WAT udało się ustalić, że prezydencki samolot po utracie fragmentu skrzydła nie był w stanie dalej stabilnie lecieć i wszystko nieuchronnie prowadziło do katastrofy. Członkowie podkomisji smoleńskiej mieli dostęp do tych faktów, jednak w swoim filmie zataili je, sugerując odwrotną wersję zdarzeń.

Dziennikarze próbowali w tej sprawie kontaktować się ze współpracownikami Antoniego Macierewicza. Kazimierz Nowaczyk, który jest członkiem podkomisji smoleńskiej, stwierdził jedynie, że film jest dostępny w internecie, a on nie będzie komentował medialnych doniesień.

Wiele osób zadaje sobie teraz pytanie, co właściwie miało na celu ukrycie fragmentów badań prawdziwych ekspertów. Prawdopodobnie trudno będzie uzyskać odpowiedź, gdyż nikt z osób pracujących najbliżej sprawy nie chce jej komentować.

...

Zobacz również