Minister Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz, oświadczył podczas specjalnej konferencji prasowej, że Polska jest gotowa do wsparcia militarnego jednego z krajów bałtyckich. Ostateczna decyzja zostanie podjęta przed zakończeniem szczytu NATO.

 – Prowadzimy rozmowy, które mogą przynieść jako skutek, że będziemy wspierali jedno z państw ramowych, czyli tych, które biorą na siebie odpowiedzialność za pieczę nad grupą bojową w państwach bałtyckich. Rzeczywiście takie rozmowy się toczą i zapewne będziemy mogli w trakcie szczytu ogłosić ich wyniki – oświadczył minister Macierewicz na otwarciu forum ekspertów NATO.

Jak podkreślił minister, współdziałanie państw Europy Środkowej jest rzeczywistością, która stanowi istotny wkład i punkt odniesienia obecności Polski w NATO. Jak przekonuje Macierewicz, im silniejsze będzie współdziałanie państw Europy Środkowej, tym NATO na wschodniej flance będzie skuteczniejsze.

Co jednak najciekawsze, minister Macierewicz poinformował również, że niebawem będzie miało miejsce wzajemne wsparcie Polski z jednym z południowo-wschodnich krajów Europy. Chodzi o to, że wspomniany kraj (minister nie zdradził, o który kraj chodzi) przyśle swoje wojska do Polski, a my będziemy uczestniczyć w jego obronie.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: gazeta prawna

...

Zobacz również