Choć polska polityka przekroczyła już wszelkie granice przyzwoitości, takiego pokazu hipokryzji jeszcze nie było. Minister, który jeszcze niedawno pisał o uchodźcach w ksenofobicznym i pełnym uprzedzeń tonie, dziś nawołuje do tolerancji i braku zgody na rasistowskie ataki. Internauci nie dowierzają.

Joachim Brudziński od czasu zakończenia drugiego etapu rekonstrukcji rządu kieruje Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wcześniej jeszcze jako wicemarszałek Sejmu zasłynął ze swoich mało tolerancyjnych wypowiedzi.

ZOBACZ TAKŻE: Szokująca hipokryzja „W Sieci” wyszła na jaw. Teraz oni żyją z państwowych reklam

Teraz, jak na ironię, zajmując stanowisko ministra w jednym z najważniejszych resortów, zmienia retorykę. Opinia publiczna jednak nie zapomina łatwo o wpadkach przedstawicieli władzy.

Szczyt hipokryzji

Dziś o godzinie 5 rano wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy stosowali groźby i wyzwiska wobec dwóch Syryjczyków. Sprawcy to 28-letni Ukrainiec i 23-letni wrocławianin.

ZOBACZ TAKŻE: Nowy minister skrywa szokującą przeszłość. Wielu wolałoby go w więzieniu

Brudziński jest dumny z akcji mundurowych do tego stopnia, że pochwalił ich na Twitterze. W poście stwierdził, że w Polsce brak jest miejsca na ksenofobię i rasizm.

Zero tolerancji dla ksenofobicznych , agresywnych i niezgodnych z obowiązującym w Polsce prawem działań. Każdy kto dopuszcza się tego typu zachowań wobec ludzi ze względu na ich kolor skóry, religię czy przekonania musi liczyć się ze zdecydowaną reakcją – napisał Joachim Brudziński.

Internauci nie zapomnieli jednak o poprzednich wypowiedziach polityka o przybyszach z Bliskiego Wschodu, których nazwał „napalonymi byczkami zwanymi uchodźcami”. Wtedy na członka PiS spadła fala krytyki. Poseł PO Borys Budka stwierdził nawet, że „rzutem na taśmę wicemarszałek sejmu chce wskoczyć na podium w kategorii najgłupszy tweet roku”.

ZOBACZ TAKŻE: Największy sukces PiS to BEZCZELNE kłamstwo! Właśnie wyszło na jaw

źródło: Twitter.com/Joachim Brudziński

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!


Miażdżąca odpowiedź internautów na rekonstrukcję rządu [MEMY]

...

Zobacz również