Kontrowersyjny duchowny, o. Tadeusz Rydzyk, wysunął na antenie swojego radia zaskakujące roszczenia. Trudno ocenić, jakie naprawdę są relację między księdzem a rządem PiS.

Tadeusz Rydzyk współprowadził audycję „Rozmowy niedokończone” na antenie Radia Maryja. Jego gościem był Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Rydzyk w czasie programu narzekał na to, że jego rozgłośnie nie są wspierane przez państwo.

Mimo, że jest ta dobra zmiana w Polsce, my ze spółek Skarbu Państwa mamy mniej niż kot napłakał. Ale TVN dostaje i inni. Jak to rozumieć? – zapytał o. Rydzyk.

Obecny w studio gość starał się bronić PiS, mówiąc, iż „tłumaczą to oglądalnością”, która już niebawem będzie mierzona według nowych zasad.

Tu nie potrzeba wielkich badań, zwykły rozsądek. Proszę popatrzeć, ile ludzi słucha Radia Maryja i ogląda TV Trwam, my też badamy. Europejski Instytut Badań i Analiz badał nam to. Badania wypadły bardzo dobrze – powiedział Tadeusz Rydzyk.

Właściciel Radia Maryja przy okazji poskarżył się również na niską moc nadajników stacji.

Powinniśmy mieć wyrównane te częstotliwości w stosunku do innych stacji ogólnopolskich, prywatnych. Dawali, a dać nie chcieli. Wszystko robili, żeby nam nie dać. Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła, że jesteśmy dyskryminowani i trzeba wyrównać moce. Do dzisiaj to nie zostało zrobione. KRRiT powinna o tym pomyśleć i to zrealizować – mówił o. Rydzyk.

źródło: Gazeta.pl

...

Zobacz również