Szczyt epidemii w Polsce
East News Piotr Molecki
Monika Majko - 23 Maja 2020

Szczyt epidemii już za nami? Jest oficjalne stanowisko ministra zdrowia

Szczyt epidemii w Polsce - minister zdrowia skomentował stanowisko specjalistów z Europejskiego Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób. Z ust Łukasza Szumowskiego padły ważne słowa. Pomimo zniesienia części restrykcji, to wciąż nie koniec walki z pandemią koronawirusa w naszym kraju.

Szczyt epidemii w Polsce to temat sporny wśród naukowców. Łukasz Szumowski przedstawił swoje oficjalne stanowisko w sprawie doniesień z Europejskiego Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób. Minister zdrowia przyznał, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa wciąż jest ogromnym zagrożeniem dla naszego kraju.

Szczyt epidemii w Polsce - minister zdrowia przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie

Łukasz Szumowski w rozmowie z dziennikarzem portalu Interia, Łukaszem Szpyrką, przedstawił swoje stanowisko w sprawie wypowiedzi doktor Andrei Ammon z Europejskiego Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób. Ekspertka twierdzi, że Polska jako ostatni z krajów członkowskich Unii Europejskiej ma jeszcze przed sobą szczyt zachorowań na wirusa SARS-CoV-2.

Trucizna - popularny produktObecnie każdy ma je w domu. Popularny produkt spożywczy bardzo łatwo zamienia się w truciznę, konsekwencje spożycia są dramatyczneCzytaj dalej

- Nie do końca się zgodzę, bo pewnie doktor Ammon nie opierała się na aktualnych danych. Na pewno jednak idziemy inną krzywą niż wiele państw europejskich. Nasze działania miały na celu wypłaszczenie tej krzywej, by nie było szczytu, w którym w szpitalach mamy 10 tys. lub więcej osób i ludzie umierają z powodu braku respiratorów. [...] Jesteśmy na płaskim szczycie. Gdyby nie ognisko śląskie mielibyśmy już wyraźny spadek zachorowań - skomentował słowa ekspertki minister zdrowia.

Łukasz Szumowski przekazał informacje w sprawie szczytu epidemii w Polsce

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policjanci - kartonowe pudełkoNa drodze znaleźli kartonowe pudełko. Zajrzeli do środka i nie wierzyli własnym oczom, nie da się powstrzymać łez wzruszeniaCzytaj dalej

Szef resortu stanowczo zaznaczył, że na dzień dzisiejszy pierwszy szczyt zachorowań nasz kraj ma już za sobą, jednak kolejny wzrost liczby zakażonych polski rząd przewiduje w okresie jesiennym.

- We wrześniu lub październiku. Tyle tylko, że jesteśmy teraz przygotowani, dużo więcej wiemy o tym wirusie. Wreszcie jest lek. Nawet jak będzie drugi szczyt, to mamy zarejestrowany lek, który wiadomo że działa. Są pierwsze doniesienia o szczepionce. To w ogóle inny świat w porównaniu do wiedzy, którą mieliśmy jeszcze niedawno - powiedział Łukasz Szumowski.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd przedłuża zakaz obejmujący wszystkich Polaków. Szumowski i Kamiński nie mówią na jak długo
2. Pamiętacie Jolę z ”Rancza”? Przeszła spektakularną metamorfozę, mamy zdjęcia

Polski rząd podjął w ostatnim czasie szereg kroków, mających na celu złagodzenie wcześniej wprowadzonych z powodu pandemii restrykcji. Łukasz Szumowski zwrócił uwagę, że choć działania władzy są niezbędne, by zminimalizować negatywne skutki zamrożenia krajowej gospodarki, nie oznaczają, że zagrożenie magle minęło. Polityk zaapelował do wszystkich o rozsądek i odpowiedzialne zachowanie.

- Każda decyzja odmrażająca jest kompromisem między ryzykiem epidemicznym, a ryzykiem upadku bądź znacznego spowolnienia gospodarczego kraju. To że praktycznie już przeszliśmy przez epidemię nie oznacza, że to koniec. Przed nami problemy gospodarcze, a później pewnie powrót do koronawirusa. [...] Rzeczywiście, brakuje nam takiego czasu "pomiędzy". Przeszliśmy przez trudny czas walki z epidemią. Nie wyeliminowaliśmy wirusa z naszego życia, bo obecnie nikt tego nie jest w stanie zrobić. Musimy jednak odmrażać gospodarkę, żebyśmy mogli żyć - przekazał minister zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząsajace historie kobiet, które zmagają się z migreną. "Bałam się, że nie przeżyję i mój organizm nie wytrzyma takiego bólu"
  2. 22 letnia piękna gwiazda nie żyje. Tuż przed swoją śmiercią zostawiła wiadomość, która wzbudza ciarki
  3. Martyna Gliwińska wyjawiła, co się dzieje za zamkniętymi drzwiami Bieniuków. Oliwia nie ma lekko
  4. Myślicie o wyjeździe na wakacje? Możecie się zdziwić, wszystkie doniesienia są jednoznaczne
  5. Fatalny koniec imprezy, nie żyje 7 osób, przeżył gospodarz. Wyjątkowo przykre informacje napłynęły z zza granicy
  6. 1 łyżeczka miodu przed snem pomaga nawet w zaawansowanych przypadkach. 6 powodów, by zjeść miód przed pójściem spać

randka w ciemno mordercaCzarujący mężczyzna wygrał "Randkę w ciemno". Nikt nie wiedział, że skrywa mroczny sekretCzytaj dalej

źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News