Bim Adewunmi, dziennikarka BuzzFeed przekroczyła granice absurdu tak bardzo, że trudno nawet skomentować jej wypowiedź. Adewunmi, będąca zdeklarowaną feministką, niedawno odniosła się do wielkiej afery seksualnej, która wybuchła w Hollywood. Jej słowa budzą zażenowanie i aż trudno uwierzyć, że to jej autentyczne przemyślenia.

Absurdalny komentarz feministki dotyczył znanego producenta filmowego Harveya Weinsteina, który przyznał się do molestowania seksualnego swoich współpracownic, wśród których były także gwiazdy Hollywood (m.in. Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow).

Seksualny drapieżnik i… rasista

Dziennikarka zarzuca Weinsteinowi, że ten seksualnie wykorzystywał tylko białe kobiety. Trudno w jakikolwiek  sposób skomentować ten zarzut, dlatego oddajmy głos samej Adewunmi.

– Myślę, że dla niego czarna kobieta, taka jak ja, nie jest uważana za godne pożądania trofeum seksualne. On zapewne jest przekonany, że „pieprzona” przez niego kobieta dostępuje zaszczytu, a czarnoskóra nie zasługuje na taki honor. To jest głęboko zakorzenione w głowach jakich jak on, białych samców. Myślę, że powinniśmy być zaniepokojeni, że seryjny gwałciciel nie uwzględnia różnorodności rasowej wśród swoich ofiar – przedstawia swoje paranoidalne stanowisko dziennikarka.

Adewunmi uważa również, że brak zgwałconych czarnoskórych aktorek obrazuje ich niską pozycję w Hollywood.

–  Z Hollywood wypływa jasny przekaz, że Harvey molestował tylko białe kobiety. Warto to odnotować, nie dlatego że to dziwne, ale dlatego, że to pokazuje, kto ma pozwolenie na przebywanie w takim „pokoju”, nawet na najniższym poziomie tego przemysłu – twierdzi Adewunmi.

Najlepsze rozbierane okładki polskich gwiazd [ZOBACZ!]

Gwiazdy, które były molestowane seksualnie [ZDJĘCIA]