Wiadomo, jak dokładnie doszło do śmierci 8 osób w Szczyrku. Na chwilę przed wybuchem wydarzyła się rzecz, która przesądziła o tragedii

Wiadomo, jak dokładnie doszło do śmierci 8 osób w Szczyrku. Na chwilę przed wybuchem wydarzyła się rzecz, która przesądziła o tragedii Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Szczyrk żegna dzisiaj rodzinę, która zginęła w wyniku wybuchu gazu. W sprawie tragedii na południu Polski pojawiły się nowe fakty, postawiono zarzuty trzem mężczyznom.

Szczyrk pożegna dzisiaj ośmioosobową rodzinę, która zginęła przez wybuch gazu. Do ogromnej tragedii na południu kraju doszło na początku grudnia. Prokuratura właśnie postawiła zarzuty trzem mężczyznom, którzy pracowali przy pobliskim gazociągu. Znane są szczegóły wypadku.

Szczyrk żegna dzisiaj tragicznie zmarłą rodzinę

Pogrzeb członków rodziny, którzy zginęli pod gruzami własnego domu, odbędzie się dzisiaj na cmentarzu parafialnym w Szczyrku. Ta wielka tragedia wstrząsnęła całą Polską. Śledztwo prokuratury dobiegło końca, znane są szczegóły okropnego wypadku, w wyniku którego śmierć poniosło 8 osób, w tym dzieci.

Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej zatrzymała w tej sprawie trzech mężczyzn. To Roman D., prezes firmy budowlanej, która odpowiedzialna była za zlecenie przewiertu podziemnego pod ul. Leszczynową w Szczyrku oraz dwóch pracowników firmy, Marcin S. i Józef D., którzy bezpośrednio wykonywali to zlecenie. W wyniku śledztwa ustalono, że bezpośrednią przyczyną wybuchu było uszkodzenie, spowodowane w czasie prac budowlanych przy gazociągu.

- Mamy ustne opinie biegłych z zakresu gazownictwa i geodezji. Mamy do czynienia z ciągiem działań i zaniechań, które skutkowały spowodowaniem tej katastrofy. Wszystko ma związek z tą konkretną inwestycją - powiedziała rzeczniczka bielskiej prokuratury okręgowej, prok. Agnieszka Michulec.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prokuratura oskarżyła trzech mężczyzn. To prezes firmy budowlanej i robotnicy wykonujący prace przy gazociągu

Według dziennikarzy "Fakt" robotnicy zdawali sobie sprawę, że przewiercili się przez rurę gazową. Gaz ulatniał się około 20 minut, a w tym czasie pracownicy oddalili się z placu budowy. Nagły wybuch spowodował zawalenie się budynku, w którym przebywała ośmioosobowa rodzina, wszyscy zginęli na miejscu.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny piosenkarz. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie
2. Będzie niebezpiecznie. Ogłoszono alerty dla aż 10 województw, zacznie się już za kilka godzin

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty i odpowiedzą przed sądem. Są podejrzani o spowodowanie pożaru i zawalenia się budynku, które doprowadziło do śmierci ośmiu osób. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda "Klanu" doznała śmierci klinicznej. Dziś opowiada o przerażającym przeżyciu
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Polki dostaną większe emerytury! Lada dzień wielkie podwyżki, wiemy o ile
  4. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków
  5. Genialny sposób babć na rozpadające się pierogi. Dzięki niemu zawsze będą idealne, teściowa będzie ci zazdrościć

źródło: RMF 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News