Trudno nie odnieść wrażenia, że poseł Michał Szczerba za wszelką cenę stara się przebić do „pierwszej politycznej ligi” za pośrednictwem kontrowersyjnych wypowiedzi. W internecie furorę robi właśnie jego wypowiedź na temat uchodźców.

Nagranie przedstawia fragment rozmowy, w której młody poseł Platformy Obywatelskiej zaciekle bronił uchodźców. Zapewniał między innym, że jako mieszkaniec Warszawy uważa, że jego miasto powinno ich do siebie przyjąć.

W moim mieście, w Warszawie, znajduje się taki ośrodek. Ja nie mam problemu z tym, żeby uchodźcy byli w moim mieście. Moje miasto jest otwarte, różnorodne i tolerancyjne – mówił Michał Szczerba.

Jego oponent w dyskusji – Jerzy Kozłowski z Kukiz’15 – zapytał, czy Niemcy dobrze wyszły na takiej polityce. Odpowiedź Szczerby wprawiła jednak posła w osłupienie.

To niech Pan wyrzuci do wody te dzieci 2-letnie albo 3-letnie, które przyjechały do Europy i teraz są zgromadzone w obozach we Włoszech i w Grecji – odparł Michał Szczerba.

Zdaniem wielu internautów poseł z ramienia Platformy Obywatelskiej kompletnie „odleciał” twierdząc, że będąc przeciwnikiem przymusowej relokacji uchodźców, chce się wyrzucać dzieci do wody. Zauważają oni również, że debata publiczna na ten temat z każdym dniem staje się coraz bardziej kuriozalna.

źródło: Twitter

...

Zobacz również