Szczepkowska ostro jak NIGDY. "Nie wycierajcie swoich zdradzieckich mord..."

Szczepkowska ostro jak NIGDY. "Nie wycierajcie swoich zdradzieckich mord..." Źródło:

Joannie Szczepkowskiej w końcu puściły nerwy. Aktorka tak samo, jak miliony Polaków, obserwowała bieżące wydarzenia polityczne. A należy przyznać, że na polskiej scenie politycznej ostatnio bardzo dużo się działo.

Jeszcze nie opadły emocje po sejmowych pracach nad nowelizacją ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Projekty poprawek zostały zaakceptowane przez sejm, a ogarnięci euforią posłowie PiS na zakończeniu obrad powiedzieli: "Teraz powinna tu wejść Joanna Szczepkowska i powiedzieć - dzisiaj skończył się w Polsce komunizm". ZOBACZ TAKŻE: Szczepkowska wycofuje się z Komitetu Honorowego Komorowskiego

Szczepkowska atakuje Kaczyńskiego: "Ciągniecie ten kraj w otchłań"

Jest to ewidentne nawiązanie do wydarzeń sprzed 28 lat, kiedy Joanna Szczepkowska wypowiedziała na antenie Dziennika Telewizyjnego słynne słowa: "Proszę państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm".  Szczepkowską ewidentnie bardzo poirytowała wypowiedź z kręgu Prawa i Sprawiedliwości i postanowiła nie pozostawiać tego bez komentarza. - Na Komisji Sprawiedliwości prowadzonej haniebnie przez Stanisława Piotrowicza, pod koniec obrad, które zatwierdziły haniebny projekt ustawy o SN, ktoś z PiS powiedział – teraz powinna tu wejść Joanna Szczepkowska i powiedzieć - dzisiaj skończył się w Polsce komunizm. Chciałabym teraz zacytować słowa posła Jarosława Kaczyńskiego: „ nie wycierajcie sobie swoich zdradzieckich mord nazwiskiem” ( koniec cytatu ) osoby, która nie chce mieć z Wami nic wspólnego. Gdybym była na tej sali, powiedziałabym: ciągniecie ten kraj w otchłań, żerując na naiwności ludzkiej. Tak postępowała komuna. Mam nadzieję. że będę mogła kiedyś ogłosić koniec bezprawia PiS-u - napisała Szczepkowska na swoim profilu na Facebooku.

Nie zostawia suchej nitki na członkach PiS

Kiedyś Szczepkowska, ku uciesze milionów Polaków, ogłosiła upadek komunizmu. Teraz nie pozostawia suchej nitki na członkach partii rządzącej i publicznie wyraża swoją opinię. Szerokim echem odbiła się też się jej publiczna wymiana zdań z rzecznikiem spółki Energa Adamem Kasprzykiem. Do konfrontacji doszło na scenie, kiedy Szczepkowska obierała nagrodę podczas XVII Festiwalu "Dwa teatry". Kasprzyk również powołał się na jej słowa z 1989 roku. - Choć ten komunizm może nie skończył się po 89 roku tak jakby wszyscy byśmy chcieli, to jest coraz jaśniej i z coraz większą energią. Bardzo dziękuję za wszystko – powiedział i zaprosił aktorkę na scenę. – Na pewno? Usłyszałam przed chwilą, że jest coraz jaśniej, bardzo różnie widzimy kolory– postawiła pod wątpliwość słowa swojego rozmówcy, za co została nagrodzona brawami.

"Rząd państwo psuje"

Szczepkowska wygłosiła przemówienie z podziękowaniami za przyznanie nagrody, ale na koniec znów zaatakowała PiS. – Żadne nagrody nie naprawią szkody, jakie nam funduje rząd, co państwo psuje – powiedziała Szczepkowska, a jej słowa nagrodzone zostały gromkimi brawami. ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński zdemaskowany! To dlatego nie ma żony i dzieci
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News