Szczepionki dla seniorów
Pikio.pl
Monika Majko - 21 Października 2020

Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów

Szczepionki dla seniorów - polski rząd podjął decyzję w tej sprawie. Mateusz Morawiecki przekazał najnowsze ustalenia.

Szczepionki przeciwko grypie dla seniorów - polski rząd podjął decyzję w tej sprawie. Mateusz Morawiecki przekazał najnowsze ustalenia władzy i zapowiedział działania w ramach "korpusu wsparcia seniorów".

Szczepionki dla seniorów - rząd podjął decyzję

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w czwartek lub piątek rząd przedstawi zasady działania "korpusu wsparcia seniorów", który ma zapewnić najstarszym obywatelom kraju m.in. opiekę medyczną dla ozdrowieńców oraz dostęp do darmowych szczepień przeciwko grypie.

- Będą powstawać ośrodki rehabilitacji pokoronawirusowej; w najbliższych dniach przedstawię założenia Korpusu Wsparcia Seniorów. Mamy zakupionych 3 mln szczepionek przeciwko grypie; będą bezpłatne dla seniorów - zapowiedział w Sejmie szef polskiego rządu. Bezpłatne szczepienia dla najstarszych obywateli są pewne już dziś.

Minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówMinister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

Według zapowiedzi szefa rządu, w najbliższych miesiącach władze krajowe skupią się na trzech obszarach działania: ochrona zdrowia i służby zdrowia, ochrona gospodarki i miejsc pracy oraz ochrona seniorów. W tym ostatnim przypadku podjęto już pewne decyzję. Jak poinformował Mateusz Morawiecki, w Polsce działa już pierwszy ośrodek rehabilitacji po COVID-19.

- Utworzyliśmy już jeden z pierwszych w Europie ośrodków rehabilitacji pocovidowej. Myślimy o tych, którzy mogą dostać uszczerbku na zdrowi. Już jest pilotaż, który działa i jest czynny - przekazał szef rządu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Premier zapowiedział przedstawienie zasad działania "korpusu wsparcia seniorów"

Jednocześnie premier po raz kolejny zaapelował, aby seniorzy, którzy nie mają potrzeby opuszczać miejsca zamieszkania, pozostali w swoich domach. Brak kontaktu z potencjalnie zakażonymi osobami jest dla nich najlepszą ochroną przed groźnymi skutkami choroby, która stanowi szczególne zagrożenie dla osób w podeszłym wieku. By zapewnić seniorom maksymalne bezpieczeństwo, polski rząd m.in. ponownie wprowadził "godziny dla seniorów" w których mogą zrobić zakupy, jednocześnie unikając tłumów w sklepach.

- Niestety COVID-19 to choroba groźna i tu zwracam się do negacjonistów. [...] Korpus wsparcia seniorów sprawi, że doprowadzimy do spadku zgonów w tej grupie - zadeklarował premier.

Dzisiaj grzeje:

1. Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć

2. Kolejny kraj podjął nagłą decyzję w sprawie Polski. Wszystko stanie się już w weekend

3. Lekarze biją na alarm, pilny apel. Sytuacja jest fatalna, liczy się każda pomoc

- Najbliższe miesiące będą najcięższymi dla polskiego państwa od dziesięcioleci. Nie ma łatwych rozwiązań [...] Nie obiecam, że za kilka miesięcy COVID-19 zniknie, bo tego nikt nie wie. Mogę obiecać, że zrobimy wszystko. Jeśli zrobiliśmy jakieś błędy, to się do nich przyznajemy. Ale zrobimy wszystko, aby chronić naszych obywateli - zapowiedział premier Morawiecki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramat. 12-latek stanął oko w oko z niedźwiedziem. Nagle owczarek rzucił się na ratunek, nie pozwolił skrzywdzić dziecka
  2. Tragiczna wiadomość obiegła świat. Młody gwiazdor doznał bolesnego upadku, jest sparaliżowany (FOTO)
  3. Szef WHO nie pozostawił wątpliwości. Bardzo złe wieści dot. koronawirusa w Polsce
  4. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych
  5. Gwiazda show TVP walczy o życie. Jest podpięty do aparatury, fani są wstrząśnięci
  6. Facebook jak Tinder. W Polsce oficjalnie uruchomiono możliwość randkowania
  7. Nie istnieje lepsza panierka do kotletów schabowych. Wystarczyła zmiana jednej czynność i wyszły jak marzenie
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News