Minister Szumowski wypowiedział się na temat szczepionki na koronawriusa
Jakub Kaminski East News
Agata Jaroszewska - 11 Maja 2020

Bardzo ważne słowa Szumowskiego o szczepionkach na koronawirusa. Ile trafi do Polski?

Wynalezienie szczepionki na koronawirusa to teraz jeden z głównych celów naukowców i badaczy na całym świecie. Także Polska dokłada do tego swoją cegiełkę, a najnowsze słowa ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego cytowane przez Polsat News są niezwykle ważne w kontekście walki z epidemią w granicach naszego kraju. Szef resortu zdrowia przedstawił konkretne projekty w ramach, których polscy badacze starają się aktywnie brać udział w szukaniu najlepszej możliwej broni przecież SARS-CoV-2. W ramach odpowiedzi na pytanie zadane podczas poniedziałkowej konferencji, Szumowski zdecydował się także na niejasne ustosunkowanie się co do ewentualnej ilości potrzebnego lekarstwa.

Odkrycie szczepionki zupełnie zmieniłoby wygląd walki z koronawirusem, gdyż obecnie nie dysponujemy środkami mogącymi aktywnie wpływać na zaprzestanie rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2 między ludźmi. Codziennie na całym świecie odnotowywane są kolejne przypadki zakażeń, wzrasta także liczba zgonów.

zakupy 93-latek poszedł do sklepu93-latek poszedł do sklepu mimo wszystkich zakazów. Przechodzeń zapytał, czemu tak robi, odpowiedź przeszła najśmielsze oczekiwaniaCzytaj dalej

Ważne słowa ministra Szumowskiego na temat szczepionki

Szczepionki zapewniają nam bezpieczeństwo przed chorobami, to właśnie dzięki nim udało się zmniejszyć odsetek umieralności na świecie, mimo to nadal istnieją choroby, na które nie wynaleziono odpowiedniego leku. Chociaż w ostatnich latach coraz więcej ludzi wygłasza coraz więcej kontrowersyjnych i potępianych przez lekarzy tez, jakoby szczepionki miały być niebezpieczne dla życia, to cały świat z zapartym tchem oczekuje ogłoszenia odkrycia leku na koronawirusa. Łukasz Szumowski w poniedziałek powiedział kilka ważnych słów na ten temat.

- Przekazujemy wiele milionów złotych na wynalezienie szczepionki przeciwko COVID-19, ale i tak trzeba będzie ją kupić w takiej ilości, żeby była dostępna dla każdego Polaka - cytuje wypowiedź szefa resortu zdrowia Polsat News.

DALSZY CIĄG TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzina - najtrudniejsza decyzjaIch 22. dziecko niedawno się urodziło, matka podjęła najtrudniejszą decyzję. Ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Również polscy naukowcy pracują nad lekiem

Według wiadomości przekazanych przez Łukasza Szumowskiego, w trakcie poniedziałkowej konferencji podkreślił on, że polscy badacze zarówno w kraju, jak i za granicą czynnie uczestniczą nad wynalezieniem szczepionki na koronawirusa. Polsat News powołuje się na słowa ministra i informuje, iż rodzime ośrodki badawcze biorą udział w grantach naukowych, których celem jest wynalezienie szczepionki na COVID-19. Wskazał on między innymi grant na współpracę z NFZ w Stanach Zjednoczonych. Odniósł się dodatkowo do kwot przeznaczanych na ten cel.

Dzisiaj grzeje:

1. Ujawnili wstępne wyniki sekcji zwłok Kacperka. Ciężko powstrzymać łzy

2. Większość z nas miała już koronawirusa? Piorunujące dane, przeważająca część Polaków nie miała pojęcia

Cały świat walczy o wynalezienie leku

- Przekazujemy wiele milionów złotych na ten cel, ale jest pytanie, kto będzie pierwszy, która grupa będzie pierwsza, czy to będzie grupa rosyjska, chińska, ze Stanów Zjednoczonych, z Unii Europejskiej. Trudno powiedzieć - wyraził swoje obawy i niepewności, wprowadzając dozę niepokoju co do dystrybucji ewentualnej szczepionki mającej powstrzymać ekspansję SARS-CoV-2.

- Tę szczepionkę trzeba będzie kupić w takiej ilości, żeby ona była dla każdego Polaka dostępna - cytuje ministra Polsat News, konkretne liczby nie padły, jednak biorąc pod uwagę liczebność Polaków, nie będzie to mała liczba, a co za tym idzie wiąże się to ze sporymi kosztami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragedia wstrząsnęła całym miastem. W mieszkaniu odnaleziono ciało 22-latki
  2. Tragiczna śmierć młodego piłkarza. 19-latek miał przed sobą całe życie
  3. Przed pogrzebem męża zajrzała do gazety. Natychmiast pobladła, teraz prawdę poznało całe miasto
  4. Marta Kaczyńska przekazała bardzo ważną wiadomość. Chodzi o ciążę, od teraz wiele się zmieni w życiu każdej Polki
  5. Premier Morawiecki pilnie apeluje do Polaków. Ujawnił jedno z największych zagrożeń pandemii
  6. Popularny, okropny błąd w gotowaniu ziemniaków może mieć ponure konsekwencje. Wystrzegaj się go

Kobieta myślała, że jest w ciążyWszyscy myśleli, że jest w ciąży. Prawda okazała się zupełnie inna. Lekarze złapali się za głowyCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News