Skandal! Projekt zwalczający szczepionki w polskim Sejmie

Skandal! Projekt zwalczający szczepionki w polskim Sejmie Źródło: screen youtube.com/fakt24

Szczepionka jest bez dwóch zdań jednym z największych wynalazków, jeżeli chodzi o medycynę. Jednak już jutro w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy, która ma znieść obowiązek szczepień w naszym kraju.

Już jutro w Sejmie zostanie odczytany projekt zmian do ustawy złożony przez organizację STOP NOP. Jego głównym założeniem jest, zniesie obowiązku szczepień w Polsce. Dla wielu osób skandalem jest, że taki projekt w ogóle został złożony do Sejmu.

Szczepionka nie będzie już obowiązkowa?

Informowanie ludzi, którzy przyszli zaszczepić swoje dziecko lub samych siebie faktycznie powinno być na znacznie wyższym poziomie. NOP, czyli niepożądany odczyn poszczepienny może wystąpić, ponieważ każdy z nas różnie reaguje na podanie szczepionki, podobnie jak jest to z lekami. Jednak zniesienie obowiązku szczepień niesie ze sobą szereg niebezpieczeństw, które dotyczą całego naszego społeczeństwa i mogą doprowadzić nawet do epidemii. Przede wszystkim wzrost liczby zachorowań na choroby objęte obowiązkowymi szczepieniami. Możliwość wystąpienia epidemii, która może zagrozić osobom niepoddanych szczepieniu lub ludziom, u których ta odporność zwyczajnie spadła. Żadne szczepienie nie daje nam pewności, że będziemy odporni przez całe życie na daną chorobę, jednak w ten sposób tworzymy balon ochronny, w którym osoby niezaszczepione są chronione przez ze zaszczepione. Jednak mimo to wiele osób zarzuca to, że szczepienia wcale nie są tak skuteczne, jak nam się wydaje. Każdemu, kto tak uważa wystarczy, zapoznać się z listą chorób, które jeszcze jakiś czas temu zbierały potworne żniwa, a teraz praktycznie nie występują. Dodatkowo często podaje się, że przymus szczepień jest naruszeniem art. 8 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności. Trybunał praw człowieka owszem stwierdził, że jest to artykuł który może stać w sprzeczności z przymusem szczepień, jednak jest to legalne, ponieważ zawiera się w nim ochrona całego społeczeństwa.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Szczepić czy nie?

Na całym świecie pojawiają się kolejne ogniska zachorowań, których wzrost przypadkowo pokrywa się z rozpowszechnieniem się przekonania o nieskuteczności, a wręcz szkodliwości szczepień. Czy jednak osoby przeciwne szczepieniom pojechałyby na rodzinną wycieczkę do krajów, gdzie panuje np. malaria bez uprzedniego zaszczepienia się przeciwko tej chorobie? To skończyłoby się tragedią. Warto pamiętać, że naprawdę trzeba się szczepić również na choroby obecne w naszym klimacie. Zniesienie tego obowiązku może się okazać jednym z największych błędów, jednak informacje o skutkach ubocznych powinny być podawane rodzicom, aby wiedzieli, na co zwracać uwagę.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kolejne nagrania Morawieckiego. „Ludziom się K**WA wydawało, że”
  2. Zwrot ws. wypadku Polaków na Słowacji. Jeden z kierowców to znany dziennikarz!
  3. Popek ostro zaczyna karierę polityczną. „Będę alfonsem tego burdelu”
źródło: gazeta.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News