Lekarze nie dawali mu szans, ale 101-latek zadziwił wszystkich. Pokonał koronawirusa

Lekarze nie dawali mu szans, ale 101-latek zadziwił wszystkich. Pokonał koronawirusa Źródło: .

Szczepionka na koronawirusa wciąż jest bardzo pożądaną substancją. Dopóki jej nie ma trzeba sobie radzić z pandemią Covid-19 innymi sposobami. Na szczęście mimo to pojawiają się dobre informacje o osobach wyzdrowiałych.

Szczepionka na koronawirusa przez wielu jest wyczekiwana. Niestety, zanim będzie gotowa do użytku, minie jeszcze trochę czasu. Jak na razie wszyscy muszą stosować się do odgórnie narzucanych zasad, a przede wszystkim słuchać głosu rozsądku. Zachorowań na Covid-19 jest coraz więcej, jednak coraz częściej słychać o osobach, które pokonały chorobę. Tak było w przypadku tego 101-latka.

Szczepionka na koronawirusa ciągle powstaje, a lekarze się nie poddają

Sytuacja we Włoszech jest obecnie bardzo niepokojąca, chorych wciąż przybywa, a liczba zgonów spowodowanych koronawirusem przyprawia o zawrót głowy. Wśród mnóstwa złych wiadomości można jednak znaleźć te dające nadzieję na pozytywne zakończenie epidemii. Dowodzi tego między innymi historia 101-latka z Rimini.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mężczyzna ponad tydzień temu zachorował na Covid-19. Nie dawali mu żadnych szans na przeżycie, wiedząc, jak choroba kończy się w większości przypadków u osób w podeszłym wieku. Jego przypadek był szczególnie mocno obserwowany w lokalnym szpitalu. Mimo to mieli nadzieję, że senior zwalczy zakażenie. Jak się okazało, staruszek urodzony w 1919 roku opuścił placówkę w Modenie na północy Włoch jako zdrowy człowiek.

Nie można tracić nadziei

Jak pokazuje przykład 101-latka, nie wolno tracić nadziei na wyzdrowienie. Nawet gdy początkowo nic nie zapowiada pozytywnego zakończenia wszystko może się zmienić. Dzisiejsza medycyna pozwala na terapie ułatwiające przejście przez koronawirusa, cały czas trwają także prace nad szczepionką oraz lekiem na Covid-19. Bardzo możliwe, że już wkrótce naukowcy opracują skuteczny medykament.

Dzisiaj grzeje: 1. Przykre wieści od Małgorzaty Rozenek. Koniec ciąży okazał się dramatyczny
2. Nie żyje zwycięzca „Top Chefa”. Zmarł na koronawirusa, miał 59 lat

Koniecznie trzeba przestrzegać wszystkich zasad higieny oraz ograniczyć wychodzenie z domu do minimum. To jedyny sposób, by uchronić się przed koronawirusem. Ważne jest, aby pilnować emerytów - nie powinni opuszczać swoich mieszkań, bowiem są w grupie podwyższonego ryzyka. Wyręczajmy ich w zakupach, a przede wszystkim dodawajmy im otuchy. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus może wrócić w przyszłym roku? Wirusolog tłumaczy
  2. Nie żyje ikoniczna postać angielskiej piłki nożnej. Zmarł na wirusa w młodym wieku, oficjalny komunikat klubu
  3. Lekarze apelują, aby podczas epidemii nie jeść konkretnych produktów. Drastycznie obniżają odporność
  4. Naukowcy odkryli nowy sposób rozpowszechniania koronawirusa. Nie tylko kaszel i kichanie
  5. Papież Franciszek przebywał blisko zakażonej osoby. Właśnie podano wyniki jego testu na koronawirusa
  6. Bezdomny poprosił w restauracji o resztki jedzenia. Gości zamurowało słysząc odpowiedź kierownika

Źródło: wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News