Przełom w walce z koronawirusem? Testy szczepionki na ludziach zakończyły się sukcesem

Przełom w walce z koronawirusem? Testy szczepionki na ludziach zakończyły się sukcesem Źródło: INDRANIL MUKHERJEE/AFP/East News (zdjęcie poglądowe)

Szczepionka na koronawirusa coraz bliżej masowej produkcji? Bardzo dobre informacje napłynęły zza oceanu, gdzie nad specyfikiem pracuje firma Moderna we współpracy z amerykańskim National Institute of Health. Wiadomo już, że testy, które przeprowadzono na grupie kontrolnej, zakończyły się wstępnym sukcesem.

Szczepionka na koronawirusa opracowywana jest obecnie w licznych ośrodkach badawczych na całym świecie. Wiele wskazuje na to, że jeden z preparatów potwierdził właśnie swoją skuteczność. Próbę przeprowadzono w Kaiser Permanente Washington Health Research Institute w Seattle. Jak podają badacze, przeciwciała zwalczające koronawirusa pojawiły się u wszystkich osób, którym podano testowaną szczepionkę.

Szczepionka na koronawirusa: firma farmaceutyczna potwierdziła skuteczność w testach klinicznych

Firma Moderna jest pierwszą firmą na świecie, która rozpoczęła testowanie swojego specyfiku na ludziach. Okazało się, że koncern od razu mógł pochwalić się wynikami. Według oficjalnych informacji, potwierdzonych przez amerykański National Institute of Health, testowaną szczepionkę podano grupie liczącej 45 osób. W konsekwencji, u każdej z nich zaobserwowano produkcję przeciwciał zwalczających koronawirusa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Grupa była podzielona na trzy części, każda z nich licząca po 15 osób. Podgrupy otrzymywały różne dawki specyfiku (15, 100, bądź 250 mikrogramów) w takich samych odstępach czasu (dwa podania szczepionki z przerwą pomiędzy nimi wynoszącą dokładnie 28 dni). Aplikacja następowała domięśniowo w górną część ramienia.

Jak podkreślają przedstawiciele Moderny, osoby otrzymujące dawkę w wysokości 100 mikrogramów wyprodukowały znacznie więcej przeciwciał niż pacjenci, którym faktycznie udało się przejść przez COIVD-19. Na ten moment wiadomo również, że w przypadku 8 uczestników badania zaobserwowano produkcję przeciwciał neutralizujących biologiczne działanie wirusa. Oznacza to, że wirus był niszczony jeszcze zanim udało mu się zainfekować zdrowe komórki nosiciela.

Dzisiaj grzeje: 1. Badania potwierdziły rzecz, której najbardziej obawiali się lekarze. Chodzi o COVID-19

2. Z ostatniej chwili: Wiemy, kiedy odbędą się matury i egzaminy. Szef MEN potwierdził datę

Zarówno Moderna, jak i National Institute of Health podkreślają, że są to wyniki pierwszej tury testów klinicznych. Niemniej nie można ukrywać, że napawają one optymizmem względem kolejnych kroków, które należy podjąć w celu zwalczania koronawirusa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szumowski przekazał kluczowe informacje. Poważne zmiany już od 15 czerwca
  2. Mama Roberta Lewandowskiego opowiedziała całą prawdę o śmierci męża. Po latach poznaliśmy druzgocące szczegóły
  3. Wygrała "The Voice", teraz zdradza prawdę na temat TVP. Stacja się wścieknie, w TV nic nie widać
  4. Lek na koronawirusa. Zaskakujące doniesienia. Najnowsze informacje
  5. Usłyszał pytanie warte pół miliona złotych. Chodziło o kluski, panie domu nie miałyby problemu
  6. Przenigdy nie kupuj chińskiego czosnku. Rozpoznasz, że nie jest z Polski po 3 ważnych szczegółach

Źródło: Business Insider Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News