Szczepionka na koronawirusa nadchodzi
Pixabay DarkoStojanovic
Irmina Jach - 5 Grudnia 2020

Czy zamierzacie zaszczepić się na koronawirusa? Na "tak" jest 43,2% Polaków

Szczepionka na koronawirusa prawdopodobnie będzie dostępna już w styczniu. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział masowe szczepienia, które nie spotkały się z aż tak wielkim entuzjazmem społeczeństwa. Aż 40,7 procent obywateli naszego kraju deklaruje, że nie zamierza stosować się do procedury.

Szczepionka na koronawirusa - jak wynika z badania UCE RESEARCH i SYNO Poland - wzbudza wśród Polaków mieszane odczucia. Niemal połowa ankietowanych twierdzi, że nie weźmie udziału w masowych szczepieniach zapowiedzianych przez Ministerstwo Zdrowia. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Smutne wiadomości o Stanisławie Celińskiej. Małgorzata Foremniak uratowała jej życieSmutne wiadomości o Stanisławie Celińskiej. Małgorzata Foremniak uratowała jej życieCzytaj dalej

Szczepionka na koronawirusa budzi skrajne odczucia

Ze szczepionki przeciwko COVID-19, w momencie, kiedy będzie ona dostępna, chce skorzystać 43,2 procent badanych. 16,1 procent nie potrafi w tym momencie udzielić odpowiedzi. Z kolei aż 40,7 procent deklaruje niechęć wobec specyfiku.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Niejeden może się konkretnie zdziwić. Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Agnieszka ChylińskaNiejeden może się konkretnie zdziwić. Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Agnieszka ChylińskaCzytaj dalej

Według ekspertów sytuacja może ulec nieznacznej zmianie wraz z pojawieniem się konkretnej decyzji dotyczącej dobrowolności szczepień. Jeśli nie będą one obowiązkowe, część niezdecydowanych Polaków prawdopodobnie wybierze się do przychodni. Spadek zachorowań może być jednak czynnikiem demotywującym.

-Nie spodziewałem się, że aż tylu z nas nie chce się zaszczepić. A przecież nierozsądni ludzie mogą przyczynić się do śmierci innych. Od lat podobny problem jest ze szczepieniami przeciwko odrze, też przecież chorobie śmiertelnej. Niektóre samorządy reagują i mówią, że np. nie wpuszczają dzieci do przedszkoli, jeśli nie są zaszczepione - skomentował Wojciech Bociański, ekspert BCC ds. służby zdrowia.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Nowa szczepionka budzi duże opory ze względów bezpieczeństwa. Polacy obawiają się potencjalnych skutków ubocznych. Rząd zamierza rozwiać wątpliwości. Michał Dworczyk zapowiedział, że od 15 grudnia będzie prowadzona kampania profrekwencyjna i informacyjna.

Zobacz także w naszych serwisach:

Ujawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatUjawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News