Przełom w pracach nad szczepionką na koronawirusa. Pomyślnie przeszła pierwsze testy

Przełom w pracach nad szczepionką na koronawirusa. Pomyślnie przeszła pierwsze testy Źródło: pixabay jarmoluk

Szczepionka na koronawirusa przeszła pierwszy testy. Ten moment może być przełomowym w pracach. W sieci dostępne są już pierwsze recenzje napisane przez badaczy.

Szczepionka na koronawirusa opracowywana jest w kilku zespołach na całym świecie. Jedną z pierwszych grup badaczy, którzy rozpoczęli testy na ludziach byli naukowcy z laboratorium w Seattle. Dziś w mediach pojawiły się wiadomości, że grupa, która pracuje nad szczepionką w University of Pittsburgh School of Medicine, otrzymała pierwsze pozytywne rezultaty testów. 

Szczepionka na koronawirusa przeszła pomyślnie pierwsze testy

Szczepionka na koronawirusa, nad którą pracują w University of Pittsburgh School of Medicine, przekazali, że pierwsze testy przeprowadzone na myszach dały pozytywne rezultaty. Zdaniem naukowców wynaleźli oni potencjalną szczepionkę, która może zostać wprowadzona już niedługo. 

Naukowcy prowadzili badania na myszach, które wykazały, że szczepionka na koronawirusa jest w stanie wytworzyć odpowiednią ilość przeciwciał, by w dwa tygodnie zwalczyć wirusa. Osoby odpowiedzialne za badania zgłoszą teraz swoją szczepionkę do Federalnej Komisji ds. Żywności i Leków, by natychmiast rozpocząć badania na ludziach. Po zgodzie testy mogłyby rozpocząć się w ciągu kilku miesięcy. 

DALSZA CZĘŚĆ TESTU POD GALERIĄ

Szczepionka na koronawirusa została nazwana PittCoVacc i ma postać plastra, który ma 400 mikroigiełek wykonanych z cukru. To one po rozpuszczeniu się w skórze, dostarczają jej białka. Zdaniem autorów szczepionka na koronawirusa mogłaby być produkowana masowo. Działanie szczepionki oszacowano naokoło roku. 

Szczepionka na koronawirusa recenzje naukowców

- Te dwa wirusy, które są blisko spokrewnione z SARS-CoV-2, uczą nas, że określone białko, zwane białkiem szczytowym, jest ważne dla budowania odporności na wirusa. Wiedzieliśmy dokładnie, gdzie walczyć z tym nowym wirusem - przekazała Andrea Gambotto, profesor nadzwyczajny w Pittsburgh School of Medicine.

Szczepionka na koronawirusa zbiera już recenzje innych naukowców, którzy podzielili się swoim zadaniem na temat przeprowadzonych prac, a także przekazali, przed jakimi wyzwaniami stoją osoby odpowiedzialne za jej przygotowanie.

Dzisiaj grzeje: 1. Z samego rana TVP przekazała druzgocące informacje. Nie żyje Pierwsza Dama Polonii

2. Polski gwiazdor zmarł niespodziewanie. Teraz wypłynęły jego zdjęcia z drugą córką, prawie nikt o niej nie wiedział

- Testy na pacjentach w normalnych warunkach zajęłyby rok albo dłużej. Ta szczególna sytuacja jest inna od wszystkiego, z czym mieliśmy do czynienia, dlatego nie wiemy, jak długo potrwa proces badań klinicznych. Niedawno ogłoszone zmiany procedur sugerują, że może uda się przyspieszyć ten proces - dodał profesor Louis Falo.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Śpiączka farmakologiczna jest czasem jedynym rozwiązaniem. Kiedy wprowadza się w nią pacjenta oraz jakie są metody wybudzania
  2. Masowe zwolnienia w jednym z największych polskich klubów. Dziesiątki osób tracą pracę
  3. Liczba zakażeń przebiła kolejny tysiąc, wzrasta bilans ofiar śmiertelnych. Ministerstwo Zdrowia przekazało smutne wiadomości
  4. Najmłodsza ofiara śmiertelna koronawirusa. Niemowlęcia nie udało się uratować
  5. Cała się trzęsła i miała dreszcze. Anna Mucha nie wytrzymała, popłakała się na oczach milionów widzów
  6. Jasnowidz Jackowski ostrzegał. Do kamery powiedział co znajduje się w jedzeniu, które jemy prawie wszyscy

źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News