Wiadomo, kiedy najwcześniej pojawi się szczepionka na koronawirusa, termin poraża. Ekspert nie ma wątpliwości

Wiadomo, kiedy najwcześniej pojawi się szczepionka na koronawirusa, termin poraża. Ekspert nie ma wątpliwości Źródło: Obi Onyeador Unsplash.com

Szczepionka na koronawirusa to obecnie jeden z najbardziej wyczekiwanych leków na świecie. Jej powszechne użycie pomogłoby w walce z pandemią i uchroniło wiele osób od poważnych problemów ze zdrowiem, dodatkowo ograniczyłoby ilość zgonów. Ekspert wypowiedział się na temat najbardziej realnego terminu jej dostępności. Kiedy zatem pojawi się szczepionka?

Szczepionka jest celem badań prowadzonych na całym świecie. W mediach co chwila pojawiają się sensacyjne doniesienia jakoby już niedługo na rynku miała pojawić się szczepionka, lecz ekspert nie ma wątpliwości. Data może nie być tak bliska, jak myślimy i powinniśmy się z tym liczyć.

Kiedy możemy spodziewać się tego, że szczepionka stanie się powszechnie dostępna?

Szczepionka na wirusa SARS-CoV-2 jest jednym z najbardziej pożądanych leków na świecie i w wielu laboratoriach trwają badania oraz testy mające przyspieszyć opracowanie jak najlepszej formuły będącej naszą skuteczną bronią przeciwko niebezpiecznemu wrogowi. Nie tylko w Polsce, ale na całym świecie wciąż pojawiają się nowe przypadku zakażeń, zwiększa się także liczba zgonów w związku z zakażeniem wirusem. Musimy pamiętać, że pomimo zniesienia wielu obostrzeń pandemia nie minęła i wciąż stanowi ogromne zagrożenie. Na temat ewentualnego terminu pojawienia się leku na koronawirusa wypowiedział się dla RMF24 dr n. med. Paweł Grzesiowski, ceniony immunolog, który jednocześnie jest prezesem Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Przede wszystkim należy powściągnąć emocje

Chociaż wszyscy chcielibyśmy, by szczepionka pojawiła się jak najszybciej, należy pamiętać, że musi być ona przede wszystkim bezpieczna dla naszego zdrowia. Gwarantują to prowadzone testy, należy więc powściągnąć ekscytacje i poczekać na realne wyniki badań naukowców. Co więcej nawet po opracowaniu stabilnej formuły konieczne jest jeszcze wyprodukowanie leku na masową skalę, a na to potrzeba zarówno czasu, jak i wielkich nakładów pieniężnych.

- Sądzę, że jeszcze sporo czasu upłynie, zanim będziemy mogli się nią cieszyć. [...] Owszem, można skrócić pewne procedury, ale tylko te urzędowe, natomiast badania, testy nad nową szczepionką muszą się odbywać zgodnie z przyjętymi zasadami, bo nikt nie dopuści do użycia niedokończonego produktu - powiedział dr Paweł Grzesiowski i jednocześnie odniósł się do rewelacji, jakoby jeszcze w tym roku mielibyśmy cieszyć się z faktu, że szczepionka jest już gotowa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Smutna wiadomość obiegła media, Polacy w żałobie. Nie żyje Marian Więckowski

2. Nieoficjalne informacje o stanie zdrowia Jerzego Stuhra. Wszyscy trzymają kciuki

Wiadomo, kiedy najwcześniej pojawi się szczepionka

Według doktora Grzesiowskiego realnym terminem wcale nie jest koniec tego roku. Jego zdaniem są to wizje zupełnie nierealne. Ekspert zdradza, że według niego szczepionka nie pojawi się wcześniej niż na wiosnę 2021 roku, a i tak uważa te prognozę za nazbyt optymistyczną.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piotr Żyła idzie na wojnę z byłą żoną. Ujawnił porażające zdjęcia, Justyna Żyła miała grozić śmiercią
  2. Kotlety mielone po szwedzku są bezkonkurencyjne. Polacy je pokochają, dzięki kultowym składnikom
  3. Niebawem zapukają do drzwi milionów Polaków i zadadzą pytania. Lepiej być przygotowanym
  4. Niestety, służby przybyły za późno, nie mieli żadnych szans. Porażająca tragedia na południu kraju, rodziny są zrozpaczone
  5. Mama zasnęła podczas karmienia niemowlaka piersią. Obudziła się i zamarła, wydarzyło się najgorsze
  6. Zmarła kobieta, która urodziła, mając 63 lata. Po śmierci jej córeczka wypowiedziała wstrząsające słowa, łzy napływają do oczu

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News