Przełom w walce z koronawirusem? Trwa pierwszy test kliniczny szczepionki

Przełom w walce z koronawirusem? Trwa pierwszy test kliniczny szczepionki Źródło: pxehre

Szczepionka na koronawirusa. Właśnie trwa pierwszy test kliniczny. Czy pojawi się przełom w walce z koronawirusem?

Szczepionka, która pomoże w walce z koronawirusem. Właśnie rozpoczęły się pierwsze testy kliniczne. Jak wygląda sytuacja w badaniach nad opracowaniem rozwiązania, które pozwoli zatrzymać epidemię wirusa?

Szczepionka na koronawirusa. Badania przeprowadzane są na całym świecie

Badania nad szczepionką na koronawirusa odbywają się w kilku miejscach na świecie. Naukowcy wciąż pracują, by szczepionka, jak najszybciej mogła trafić do uźytku. W sieci wciąż powielane są fake newsy, że szczepionka jest już przygotowana. Niestety, prace nad nią mogą trwać nawet do dwóch lat. 

- Dobrze, że są prowadzone prace nad szczepionką. To może być bardzo ważne w przyszłym sezonie, bo może ona uchronić przed kolejną falą, gdy wirus mocniej da o sobie znać wraz z nadejściem niższych temperatur. Jest takie zagrożenie. Natomiast realnie w ciągu mniej niż roku nie jest możliwe jej wyprodukowanie - przekazał dr Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie immunologii i terapii zakażeń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niektóre z grup badawczych, które pracują nad szczepionką, szukają sposobu, by wytworzyć szczepienia, które dadzą krótkotrwały efekt do dwóch miesięcy, by w tym czasie ocalić, jak największą część społeczeństwa. 

Szczepionka weszła w fazę testów klinicznych

Zgodnie z danymi przekazanymi przez AFP, w Stanach Zjednoczonych ruszył właśnie pierwszy test kliniczny. Instytut w Seattle rozpoczęła właśnie testy na 45 młodych i zdrowych osobach, którym podawane będą różne dawki szczepionki. Szczepionka, która podawana jest ochotnikom, nie sprawi, że uczestnicy zostaną zarażeni, ponieważ nie zawiera koronawirusa. Głównym celem w pierwszej fazie prac nad szczepionką mają pokazać, czy nie pojawią się żadne skutki uboczne. Dopiero potem możliwe będzie rozpoczęcie szerszych testów. 

Dzisiaj grzeje: 1. Jerzy Owsiak dostał SMS-a od ministra zdrowia podczas programu na żywo. Od razu przeczytał, dobitne słowa

2. Wyciekło wideo z włoskiego szpitala. Polka wysłała nagranie

W przyszłym miesiącu ruszą testy kliniczne w Inovio Pharmaceuticals, gdzie badana będzie kolejna szczepionka. Następne badania z ochotnikami będą przeprowadzane także w Chinach i Korei Południowej. Wszyscy badacze podkreślają, że na szczepionkę będzie trzeba jeszcze poczekać. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jerzy Zięba twierdzi, że wie jak powstrzymać koronawirusowe szaleństwo. Zwraca się do lekarzy
  2. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą
  3. Wideo ma już tysiące wyświetleń. Owczarek niemiecki wpadł do wody, reakcja rozkłada na łopatki
  4. Ważny apel Światowej Organizacji Zdrowia. Druzgocące dane, nie tylko seniorzy muszą uważać na koronawirusa
  5. Dotarli do tajnego raportu zagranicznego rządu. Ujawniają, ile potrwa epidemia i ilu ludzi może umrzeć
  6. Lidl naraził wszystkich podczas epidemii koronawirusa? Niedowierzanie, nikt nie myślał o konsekwencjach

źródło: interia

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News