Nieoficjalne: w poniedziałek ruszają testy kliniczne szczepionki na koronawirusa. Już jest pierwszy uczestnik

Nieoficjalne: w poniedziałek ruszają testy kliniczne szczepionki na koronawirusa. Już jest pierwszy uczestnik Źródło: pixabay geralt

Szczepionka, która ma pomóc w walce z nowym wirusem, jest coraz bliższa opracowania. Pojawiły się optymistyczne wieści prosto z laboratorium, że już niebawem mają ruszyć testy kliniczne.

Szczepionka na nowego wirusa opracowywana jest przez najtęższe umysły całego świata. Wszyscy pragną jak najszybciej znaleźć lek, który pozwoli wyrównać szanse na walkę z koronawirusem.

Data bardzo bliska

Szczepionka oraz testy kliniczne ruszą już w najbliższy poniedziałek, informacja ta została podana przez anonimowego urzędnika pracującego nad sprawą. Pierwsza wersja szczepionki zostanie podana ochotnikowi w waszyngtońskim Instytucie Badań nad Zdrowiem w Seattle. Podobno testy potrwać maja do około 18 miesięcy, jednak możliwe, że czas ten skróci. Szczepionka powstająca pod okiem naukowców posiada wiele różnych wariantów i rozważane jest nawet stworzenie tymczasowego rozwiązania, które ochroniłoby ludzi przed koronawirusem na krótkotrwały czas na przykład na miesiąc czy dwa i byłby to jedynie wstęp do opracowywania długotrwałej wersji leku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wysiłki badaczy nie idą na marne

Szeczpionka oraz prace nad nią powstają w waszyngtońskim Instytucie dzięki finansowaniu Narodowy Instytut Zdrowia. Prototyp leku ma zostać podany grupie 45 młodych mężczyzn, którzy do współpracy zgłosili się dobrowolnie. Dawki oraz sposoby podawania specyfiku mają być różne i po ocenieniu poszczególnych reakcji ochotników, metodą prób i błędów formuła będzie stopniowo udoskonalana. Anonimowy informator przekazał również, że szczepionka nie będzie zawierać w sobie wirusa, nie ma więc szans na zarażenie, któregokolwiek z mężczyzn. Celem badania jest przede wszystkim wykluczenie niepożądanych skutków ubocznych, które mogą występować przy pierwszej fazie tworzenia leku. Dopiero potem badania przejdą na wyższy poziom.

Dzisiaj grzeje: 1. 28-letni Polak pokonał koronawirusa? Najnowsze ustalenia mediów o jego leczeniu

2. Wyciekło wideo z włoskiego szpitala. Polka wysłała dramatyczne nagranie

Szczepionka opracowywana jest na całym świecie

Chociaż to waszyngtońscy naukowcy jako pierwsi zdecydowali się na kliniczne testy, to badania nad wynalezieniem skutecznego leku przeciw COVID-19 trwają na całym świecie. Inovio Pharmaceuticals wydało oświadczenie, że swoje testy planuje zacząć w przyszłym miesiącu i współpracuje z Uniwersytetem w Pensylwanii oraz centrum szczepień w Kansas. Następny etap testów planowany jest przez firmę na terenie Korei Północnej oraz Chin. Pomimo tak szybkiego tempa działania naukowców, trzeba pamiętać, że nawet w przypadku kiedy testy pójdą dobrze, to szczepionka w najlepszym razie najszybciej pojawi się za rok. Tak prężne badania napawają jednak sporym optymizmem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus może prowadzić do nieodwracalnych zmian w płucach. Nawet po wyzdrowieniu uszkodzenia mogą postępować
  2. Bartosz Bereszyński zarażony wirusem. Piłkarz zdradził jak się czuje
  3. Szumowski skomentował zachowanie Polaków. Wystosował wiele próśb, nie spodziewał się takiego odzewu
  4. Koronawirus szaleje w Polsce, a lekarze planują strajk? Mają jeden kluczowy warunek
  5. Mało kto o tym wie, czym się różni kwarantanna od izolacji? Szumowski rozwiewa wszelkie wątpliwości
  6. Lidl naraził wszystkich podczas epidemii koronawirusa? Niedowierzanie, nikt nie myślał o konsekwencjach

Źródło: Polskie Radio 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News