szczepionka główny doradca premiera
DENIS LOVROVIC/AFP/East News
Joanna Szwalikowska - 10 Listopada 2020

Główny doradca premiera zabrał głos. Powiedział prawdę o planowanych szczepieniach na COVID-19

Szczepionka na koronawirusa: Główny doradca premiera zabrał głos i zdradził publicznie całą prawdę na temat planowanych szczepień.

Szczepionka na koronawirusa będzie reglamentowana według konkretnych zasad. Kto w pierwszej kolejności będzie miał do niej dostęp, a także jakie plany ma rząd w związku z planowanymi szczepieniami? Wszystko wyjaśnił główny doradca premiera Morawieckiego.

Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 11 listopada. Zła wiadomość dla wielu PolakówMamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 11 listopada. Zła wiadomość dla wielu PolakówCzytaj dalej

Szczepionka na koronawirusa. Główny doradca premiera zdradził plany rządu w związku ze szczepieniami

Badania nad szczepionką, która miałaby powstrzymać pandemię koronawirusa, trwają. Obecnie wchodzą one w fazę decydującą, a sam premier zapewnił, że trwają już przygotowania do jej dystrybucji. Główny doradca premiera w sprawie pandemii zdradził, jakie są plany rządu odnośnie planowanych szczepień.

- Jeśli szczepionka na #Covid_19 zostanie wprowadzona do obrotu, w pierwszej kolejności będą szczepione grupy osób narażonych na ryzyko zakażenia i ciężkiego przebiegu choroby, i personel służby zdrowia - powiedział główny doradca premiera, profesor Andrzej Horban, czytamy na Twitterze Radia ZET NEWS.

Jak wynika z zapewnień profesora Horbana, w momencie kiedy szczepionka pojawi się na polskim rynku i zostanie wprowadzona do obrotu w pierwszej kolejności szczepione będą osoby, które są najbardziej narażone na ryzyko zakażenia, a także personel służby zdrowia, który nieustannie pracuje na pierwszej linii frontu walki z wirusem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Szczepionka na koronawirusa to coś, na co czekają miliony osób na całym świecie. Zbliża się już rok od momentu kiedy wybuchła pandemia, a kolejnych zakażonych oraz ofiar śmiertelnych przybywa z każdym dniem. To właśnie w szczepionce upatruje się zakończenia pandemii, a także powrotu do normalnego funkcjonowania.

Opracowanie szczepionki, która będzie skuteczna oraz bezpieczna, trwa latami. W trakcie pandemii naukowcy jednak w pocie czoła starali się maksymalnie przyspieszyć ten proces. Wiele osób z pewnością zastanawia się, czy możemy ufać koncernom, które zajmują się produkcją preparatu.

- Dużo wiemy już na temat szczepionki przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Co więcej, powiedzmy, że jest ona gotowa, czyli dopuszczona do badań klinicznych III fazy. Po analizie przejściowej wydaje się, że te szczepionki powinny być skuteczne. Badania kliniczne powinny zakończyć się w ciągu dwóch miesięcy. W międzyczasie można zacząć uruchamiać produkcję szczepionki - zapewniał profesor Horban w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski.

Główny doradca premier, specjalista w dziedzinie chorób zakaźnych, prof. Adnrzej Horban w programie "Newsroom" wypowiedział się na temat prac nad szczepionką. Jego zdaniem, powinna ona być skuteczna. Podczas rozmowy padło również pytanie o to, na kogo spadnie odpowiedzialność za ewentualne skutki uboczne jej stosowania.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Nie żyje wybitny polski aktor. Zagrał słynną rolę w "Vabanku"

2. To koniec, po 20 latach w ”Klanie” już nigdy więcej nie zobaczymy uwielbianej postaci. W piątek widzowie będą zrozpaczeni

3. Najczęstszy objaw Covid-19. Ma go nawet 70% zakażonych, bardzo przykre

- Prawo mówi, że za wszystko co jest złe, odpowiada producent. Myślę, że ta szczepionka będzie na tyle skuteczna, że korzyści wynikające z jej stosowania będą wielokrotnie przewyższały ryzyko powikłań - tłumaczył Horban.

Szczepionka jest obecnie jedynym sposobem na to, aby zatrzymać pandemię koronawirusa, z którą się zmagamy. W momencie kiedy stanie się ona jednak dostępna, nie wszyscy będą mieli możliwość zaszczepienia się od razu. Jak zdradził profesor, w pierwszej kolejności będą to osoby z grupy o największym ryzyku, a także personel służby zdrowia.

Szczepionka na koronawirusa

Źródło: Twitter

Najlepsze newsy dnia:

  1. Bezdomny mężczyzna spędził noc pod drzwiami schroniska. Kiedy zdradził pracownikom powód, serca zabiły im mocniej
  2. Marcin Najman zabrał głos ws. pedofilii w Kościele. Wspomniał o Janie Pawle II
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Koniec marzeń o powrocie na Księżyc? Joe Biden ma inne priorytety
  7. W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okoliczności
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Twitter, Radio Zet, Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News