Szczepionka na koronawirusa
Pixabay DarkoStojanovic
Bartłomiej Cieślak - 9 Listopada 2020

Czy zamierzasz zaszczepić się na koronawirusa? 33% Polaków nie chce

Skuteczna szczepionka na koronawirusa jeszcze nie powstała, ale już wokół niej są kontrowersje. Ile osób chciałoby z niej skorzystać? 33% Polaków nie ma zamiaru.

Szczepionka na koronawirusa to wciąż melodia przyszłości, ale mimo tego w mediach pojawia się wiele kontrowersji na jej temat. Kiedy w końcu się pojawi? Dla kogo będzie dostępna? Ile będzie kosztować? Czy naprawdę będzie skuteczna? Czy będzie niosła ze sobą jakieś skutki uboczne?

W nocy wydano pilne ostrzeżenia dla kilku województw. Sytuacja jest poważnaW nocy wydano pilne ostrzeżenia dla kilku województw. Sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań wciąż nie ma, podobnie jak samej szczepionki. Jednak przeprowadzony przez SW Research dla rp.pl sondaż pokazuje, że zdanie na temat szczepionki na koronawirusa wśród Polaków jest bardzo podzielone.

28,7% Polaków zamierza zaszczepić się przeciwko Covid-19, a aż 33,2% deklaruje, że nie zrobi tego. Z kolei aż 38,1% respondowanych przyznało, że nie ma w tym temacie jasno określonego zdania i nie potrafi udzielić odpowiedzi w tym momencie.

- Szczepić nie zamierza się 35% kobiet i 31% mężczyzn. Szczepieniu nie zamierza poddać się blisko co drugi badany z najmłodszej grupy wiekowej i prawie 40% osób o dochodach powyżej 5 tys. zł. Częściej niż ogół badanych zaszczepić się nie mają zamiaru respondenci z miast liczących od 100 tys. do 199 tys. osób - mówi o wynikach badania Piotr Zimolzak, wiceprezes zarządu agencji badawczej SW Research.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje Ryszard Kasprzak. Zrozpaczona rodzina przekazała wiadomość

2. Rząd wprowadzi ograniczenia w przemieszczaniu się? Jest odpowiedź wicepremiera

3. Żona Kurskiego przerwała milczenie. Dziennikarze dotarli do porażającej prawdy o ochronie

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Chcecie skorzystać ze szczepionki na koronawirusa, gdy będzie ona ogólnodostępna?

Najlepsze newsy dnia:

  1. 2-letnia dziewczynka chciała zbadać bulteriera. Reakcja psa na widok strzykawki wprawia w osłupienie
  2. Najlepsza przyjaciółka uderza w Martę Linkiewicz. Ich znajomość skończyła się dla niej terapią w Monarze
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. W kraterze na księżycu Saturna znaleziono coś bardzo dziwnego. Niezwykłe odkrycie zadziwiło świat
  7. Wpadł do basenu i zaczął się topić. Reakcja jego czteroletniego braciszka okazała się bezcenna
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News