Nieoczekiwane działanie znanej w Polsce szczepionki. 6 razy mniej zgonów przez koronawirusa

Nieoczekiwane działanie znanej w Polsce szczepionki. 6 razy mniej zgonów przez koronawirusa Źródło: Pixinio James Gathany, Judy Schmidt, USCDCP

Szczepionka zadziałała w zupełnie nieoczekiwany sposób. Badacze zauważyli ciekawy związek między nią, a liczbą potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Tam, gdzie występuje ona w sposób regularny, można zauważyć niezwykle intrygującą tendencję na tle innych krajów. Szczepionka stosowana jest także w Polsce, a więc może poskutkować to zmniejszeniem liczby zgonów.

Szczepionka według obserwacji poczynionych przez badaczy jest powszechna w krajach, w których notuje się niższy procent przypadków śmiertelnych w związku z zakażeniem koronawirusem. To bardzo obiecująca teza, która daje dużą nadzieje wszystkim Polakom.

Szczepionka nie we wszystkich krajach

Szczepionka, o której mowa nie jest stosowana we wszystkich krajach. I to właśnie te kraje, według ekspertów, gorzej radzą sobie z epidemią SARS-CoV-2. Jej skutki oraz spustoszenie, jakie sieje wśród ludzi, są tam zdecydowanie gorsze, a najpoważniej w tym wszystkim wygląda wskaźnik śmiertelności, który wydaje się jakoś połączony z regularnym stosowaniem tej szczepionki przez obywateli danych nacji. W Polsce jest ona obowiązkowa od lat 50. To daje naprawdę solidne podstawy na optymistyczne spojrzenie w prognozy dotyczące epidemii, ponieważ naukowcy potwierdzają, że kraje, gdzie była stosowana mają sześciokrotnie niższą statystykę zgonów u pacjentów z COVID-19.

DALSZA CZĘŚC TEKSTU POD GALERIĄ:

Zmniejsza ryzyko zachorowania

Szczepionka na gruźlicę, bo to o niej mowa może okazać się naszym asem w rękawie. Naukowcy z The Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health postawili tezę, że szczepionka zawierająca prątki Bacillus Calmette-Guérin istotnie może może pomagać w wyrównywaniu szans w nierównej walce z epidemią koronawirusa. W Polsce została wprowadzona do kalendarza obowiązkowych szczepień w roku 1955 i podawana jest już noworodkom, aby jak najwcześniej zniwelować ryzyko zarażenia się gruźlicą. Czy w takim razie polscy obywatele, którzy w większości przeszli to szczepienie, mogą lepiej być bardziej odporni na  zakażenie nowym wirusem?

Dzisiaj grzeje: 1. Obliczono ile będzie ofiar śmiertelnych w Polsce i kiedy nastąpi szczyt zarażeń i zgonów. Niepokojące prognozy

2. Nie żyje kolejny polski dziennikarz. Był bliskim przyjacielem wielu gwiazd, prokuratura bada sprawę

Opublikowano raport, z którego to jasno wynika

- Śmiertelność przypisywana COVID-19 w krajach stosujących BCG była 5,8 razy mniejsza niż w krajach niestosujących tej szczepionki - te słowa można przeczytać w raporcie opublikowanym na portalu Medrix. Szczepionka na gruźlicę może przygotowywać organizm na walkę z koronawirusem i znacząco wzmacnia układ odpornościowy. Wnioski przedstawione przez badaczy zostały wyciągnięte na podstawie twardych danych dotyczących zakażeń, porównano je z kalendarzem szczepień oraz jego formą w poszczególnych krajach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W Lublinie zastosowano eksperymentalną metodę leczenia COVID-19. Świetne rezultaty
  2. Polski znany sportowiec spowodował groźny wypadek drogowy. Był kompletnie pijany, czeka go kara
  3. Wyciekł tajny plan ws. koronawirusa. Wszystko zostało już dokładnie rozpisane w Niemczech
  4. Wszyscy obawiali się podobnych wieści. Ministerstwo zdrowia podało najnowsze dane
  5. Kaszel, który jest objawem koronawirusa da się odróżnić od tego przy przeziębieniu. Ma parę cech szczególnych
  6. Jak zawrotnie szybko wyhodować szczypiorek na parapecie? Wyjawiamy sekretny sposób

Źródło: Na Temat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News