Szef WHO przekazał niebywałe informacje. Fantastyczna nowina ws. koronawirusa
Unsplash Anastasiia Chepinska
Monika Majko - 6 Października 2020

Szef WHO przekazał niebywałe informacje. Fantastyczna nowina ws. koronawirusa

Szczepionka przeciwko koronawirusowi to obecnie jedna z najbardziej pożądanych substancji medycznych. Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) przekazał najnowsze informacje w tej sprawie. Fantastyczne wiadomości obiegły światowe media.

Szczepionka przeciwko koronawirusowi jest coraz bliżej. Szef Światowej Organizacji Zdrowia przekazał najnowsze informacje w tej sprawie podsumowując posiedzenie Rady Zarządzającej WHO. Optymistyczne wiadomości obiegły media.

Szczepionka przeciwko koronawirusowi może pojawić się jeszcze w tym roku

Dyrektor generalny WHO, przekazał we wtorek pełne nadziei informacje, być może szczepionka przeciwko koronawirusowi stanie się dostępna jeszcze w tym roku. Tedros Adhanom Ghebreyesus podsumował dwudniowe posiedzenie Rady Zarządzającej WHO, dotyczące pandemii COVID-19.

ministerstwo zdrowiaDecyzja ministerstwa zapadła nagle. Wiemy o co chodzi, Polacy dowiedzą się dopiero jutroCzytaj dalej

- Będziemy potrzebować szczepionek i jest nadzieja, że przed końcem tego roku będziemy mieć szczepionkę. Jest nadzieja - powiedział Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Potencjalna szczepionka przeciwko koronawirusowi jest w ostatniej fazie badań

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Wśród 9 potencjalnych szczepionek, trzy są obecnie w ostatnie fazie badań. Jedna została wstrzymana, druga nie pojawi się na rynku wcześniej, niż w pierwszym kwartale przyszłego roku. Natomiast Europejska Agencja Leków (EMA) poinformowała we wtorek o rozpoczęciu monitorowania w czasie rzeczywistym danych z badań nad szczepionką niemieckiej firmy BioNTech. Takie działanie ma przyspieszyć ewentualne wydanie zgody na dopuszczenie specyfiku na rynek, który miałby pojawić się na nim jeszcze w tym roku.

Dzisiaj grzeje:

1. Właśnie się zaczęło, wielki chaos. Blokady na drogach, ogromne utrudnienia w ruchu, w akcji policja

2. Pilne: Znaleziono ciało. Na miejscu są już lekarz i prokurator

3. Dziś ponad 3 tysiące zarażeń koronawirusem. Pękła bariera, której każdy się obawiał

Projekt szczepionki jest w fazie badań klinicznych na ludziach. Decyzja EMA pozwala na to, by wyniki badań były na bieżąco oceniane przez agencję, zamiast czekać na dostarczenie całej dokumentacji po zakończeniu wszystkich działań. Ma to znacznie przyśpieszyć pracę nad dopuszczeniem szczepionki do sprzedaży, jednak na chwilę obecną EMA nie jest w stanie podać terminu, kiedy miałaby zapaść ostateczna decyzja w tej sprawie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czy to się wydarzyło naprawdę? TVP Info przebiło kolejną granicę, aż trudno uwierzyć
  2. Ile zarabia Iga Świątek? 19-letnia Polka już zgarnęła ogromną fortunę, a może być jeszcze lepiej
  3. Zmiany na Wszystkich Świętych. Minister właśnie ogłosił, jakie obostrzenia zostaną wprowadzone
  4. Na miejscu straż, karetki, z samochodu nic nie zostało. Nie żyje 5 osób, wśród ofiar mogą być Polacy
  5. Barbara Kurdej-Szatan błaga o pomoc. Straszna choroba dziecka, liczy się każda minuta
  6. Udające się 100 na 100 razy ciasto bez pieczenia. Żadne inne mu nie dorównuje, smakuje bajecznie

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News