Obowiązkowe szczepienia na koronawirusa? Polacy dostają SMS-y o dziwnej treści, są fałszywe

Obowiązkowe szczepienia na koronawirusa? Polacy dostają SMS-y o dziwnej treści, są fałszywe Źródło: Pixabay.com Free-Photos

Szczepienia na koronawirusa są oferowane drogą SMS-ową. Takie propozycje niedawno zaczęły docierać do Polaków. Treść wiadomości jest zaskakująca - to wielkie oszustwo.

Szczepienia na koronawirusa mają być obowiązkowe i kosztować 10 złotych, tak wynika z treści dziwnych SMS-ów, które niedawno zaczęły bombardować telefony Polaków w całym kraju. Ministerstwo Zdrowia zdecydowanie zdementowało te informacje, to jedno wielkie oszustwo.

Szczepienia na koronawirusa są oferowane przez SMS-y

Krajowe media obiegły informacje o przedziwnych SMS-ach, które zaczęły docierać do telefonów Polaków w całym kraju. Z treści wiadomości wynika, że Ministerstwo Zdrowia przekazuje wiadomości o obowiązkowym i dodatkowo płatnym szczepieniu na koronawirusa. Do informacji dołączony jest również link, pod którym rzekomo można zapisać się na szczepienie bez kolejek. Zabieg ma kosztować każdego obywatela 10 złotych.

Resort zdrowia natychmiast zareagował i zdementował plotki. ministerstwo wyjaśniło, że SMS-y są wielkim oszustwem. Przedstawiciele rządu poinformowali, że nie mają z tym nic wspólnego.

- Ministerstwo Zdrowia nie wysyła SMS-ów dotyczących obowiązkowych szczepień na koronawirusa i nakłaniających do płatności – przekazał w środę resort zdrowia.

Wiadomości o obowiązkowych szczepieniach na koronawirusa są fałszywe

DALSZY CIĄG TEKSTU POD GALERIĄ

Ministerstwo ostrzega również, by nie klikać w dołączony do telefonicznej wiadomości link. SMS-y z fałszywą informacją o płatnym szczepieniu na koronawirusa są prawdopodobnie rozsyłane przez gang internetowych oszustów, którzy próbują wyłudzić pieniądze lub dane osobiste odbiorców wiadomości, żerując na strachu wywołanym przez pandemię.

Dzisiaj grzeje: 1. Wstrząsająca relacja pani Marty z kwarantanny. Jej słowa mocno niepokoją

2. Dziś Polska przekroczyła smutną granicę. Nowe zakażenia, kolejni zmarli, prognozy nie są optymistyczne

W Polsce pandemia rozwija się w dynamicznym tempie, potwierdzono badaniami już 1051 przypadków zakażenia koronawirusem, a 14 osób zmarło w wyniku rozwinięcia się choroby. Na całym świecie liczba zarażonych przekroczyła już 460 tysięcy przypadków. Łącznie śmierć z powodu wirusa SARS-CoV-19 poniosło ponad 20 tysięcy chorych. Najszybciej epidemia rozwija się we Włoszech i Stanach Zjednoczonych, w obu krajach liczba zakażonych przekroczyła 60 tysięcy przypadków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus może być niebezpieczny również dla młodych. 12-latka walczy o swoje życie
  2. Kamil Stoch zakończy karierę? Mamy jasną deklarację polskiego mistrza
  3. Biedronka masowo wysyła Polakom SMS-y z ważną wiadomością. Potrzebna jest wasza pomoc
  4. Najnowsze dane dot. liczby zarażonych w Polsce. Informacje ministerstwa zdrowia mocno niepokoją
  5. Grozi nam epidemia hantawirusa? Naukowcy uspokajają
  6. Piecze się tylko 30 minut. Domowy chlebek z chrupiącą skórką, w środku miękki jak aksamit

źródło: Warszawa w pigułce

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News