Szczeniaki były w tak złym stanie, że nikt nie mógł rozpoznać ich rasy. Właściciele dokonali zaskakującego odkrycia

Szczeniaki były w tak złym stanie, że nikt nie mógł rozpoznać ich rasy. Właściciele dokonali zaskakującego odkrycia Źródło: Instagram/bear_the_greatpyr

Szczeniaki były w fatalnym stanie. Nikt nie był w stanie rozpoznać nawet ich rasy. Prawda wyszła na jaw po paru miesiącach. Nowi właściciele nie mogli w to uwierzyć.

Szczeniaki zostały odnalezione w mroźny poranek w lesie. Pewien mężczyzna przypadkiem zauważył 6 porzuconych, małych psów i natychmiast przystąpił do działania. Zwierzęta były zziębnięte, niedożywione i prawie całkowicie pozbawione sierści. Wymagały natychmiastowej pomocy weterynarza.

Czworonogi szybko trafiły do schroniska dla zwierząt w Sylacauga w stanie Alabama. Pracownicy placówki byli przerażeni ich stanem i natychmiast przystąpili do ratunku. Okazało się, że porzucone maluchy zostały dotknięte świerzbem i wymagają specjalistycznej opieki. Szczeniaki wydzielały tak przykry zapach, że wolontariusze musieli nosić maski nawet w momencie karmienia.

Szczeniaki były w fatalnym stanie. Nikt nie potrafił określić ich rasy

Szczeniaki były w tak opłakanym stanie, że nikt nie potrafił określić, jakiej są rasy. Początkowo myślano, że są to psy w typie cocker spaniel. Pieski z dnia na dzień czuły się coraz lepiej i zaczęto je przygotowywać do adopcji. W krótkim czasie kochające rodziny zainteresowały się przyjęciem uroczych szczeniąt pod swój dach.

Nowi właściciele byli przekonani, że czworonogi nie będą duże. Jednak ich zdziwienie było coraz większe, ponieważ psy cały czas rosły i w niczym nie przypominały cocker spanieli. Jedna z rodzin postanowiła wykonać test DNA, aby rozwiać wątpliwości. Jego wyniki okazały się zaskakujące.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właściciele wykonali test DNA. Prawda zupełnie ich zaskoczyła

Nowi właściciele bardzo szybko domyślili się, że szczeniaki nie są cocker spanielami. Jedna z rodzin postanowiła ostatecznie rozwiać wątpliwości i zleciła wykonanie test DNA. Wyniki badań okazały się bardzo zaskakujące. Nikt nie spodziewał się, że szczenięta są przedstawicielami tej właśnie rasy.

Porzucone w lesie szczeniaki to przedstawiciele rasy pirenejski pies górski. Gdy dorosną mogą mierzyć nawet 80 cm i ważyć 50 kg. Właściciele z zaskoczeniem, ale także z zachwytem przyjęli tę niespodziewaną wiadomość. Jedna z rodzin opublikowała zdjęcie swojego pupila na Instagramie.

Widać, że problemy zdrowotne psów to już przeszłość i dziś są szczęśliwe w swoich nowych rodzinach:

fot. Instagram/bear_the_greatpyr

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies udawał martwego, żeby dłużej zostać na spacerze. To jest lepsze niż wszystkie polskie komedie ostatnich lat! Pospadacie z krzeseł ze śmiechu!
  2. Kiedyś była królową TVP. Mężczyźni śnili o niej po nocach, a kobiety marzyły, by być na jej miejscu. To, jak dziś wygląda, zwali was z nóg! 
  3. To miał być największy moment w karierze Roksany Węgiel. Kuriozalna decyzja pozbawiła ją marzeń
  4. Magda Gessler zamieściła rozpalające zmysły zdjęcie córki w samej bieliźnie. "Jestem dumna"
  5. To już oficjalne! Rodzice dostaną nie tylko 500 plus. Dodatkowe kilkaset złotych na bardzo prostych warunkach
  6. Gwiazda TVN-u kupiła willę za 3,5 miliona złotych. Teraz oszczędza na wszystkim

źródło: WAMIZ

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News