Jak oduczyć szczeniaka gryzienia? Prosty i skuteczny sposób, dzięki któremu mały piesek oduczy się złego nawyku

Jak oduczyć szczeniaka gryzienia? Prosty i skuteczny sposób, dzięki któremu mały piesek oduczy się złego nawyku Źródło: Max Pixel

Szczeniaki potrzebują odpowiedniego wychowania, bowiem złe nawyki z młodości mogą im towarzyszyć przez całe życie. Niektórzy zauważają, że młody psy nadmiernie gryzą wszystko co znajdą w zasięgu wzroku. Okazuje się, że da się tego uniknąć.

Szczeniaki, które gryzą co popadnie mogą być wyjątkowo uciążliwe dla właścicieli. Zwierzaki nie tylko niszczą w ten sposób meble, ale także wyrabiają sobie niezdrowe nawyki, których potem może być ciężko się pozbyć. Okazuje się, że jest jeden sposób, aby oduczyć małe psiaki tej przypadłości.

Jeśli szczeniaki nadmiernie gryzą, powinniśmy je oduczyć

Gryzienie to z reguły standardowe zachowanie, które przejawiają szczeniaki, ale nie powinniśmy pozwalać im na zbyt wiele. W efekcie zwierzę w przyszłości może być agresywne i niebezpieczne. Dlatego powinniśmy szybko nauczyć psa, że gryzienie nie jest dobre i powinno być karane.

Jednym z powodów gryzienia może być nie tylko stres związany z poznawaniem świata, ale także wyrastające zęby. Wtedy należy kupić zwierzakowi gryzaki, których na rynku jest naprawdę sporo. Warto unikać produktów nasączonych sztucznymi aromatami. Jednak w przypadku kiedy szczeniak wciąż gryzie właściciela lub meble, trzeba podjąć inne kroki.

Prosta metoda na oduczenie szczeniaków gryzienia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W takim wypadku powinniśmy psa "wychować" tak, aby zrozumiał, że gryzienie nie będzie przez nas akceptowane. Można spróbować nauczyć zwierzaka komendy, aż w końcu oduczy się gryźć. Można go również ignorować, a zwierzak widząc, że nie dostaje uwagi, odpuści.

Dzisiaj grzeje: 1. Pana młoda rzuciła za siebie bukiet ślubny. Gdy się odwróciła, stanęło jej serce
2. Wiele razy zachwycaliśmy się jego filmami w Polsacie, TVN i TVP. Rodzina przekazała najgorszą wiadomość, osierocił syna

Jeśli to nic nie daje, można również zastosować mechanizm kary. Gdy szczeniak gryzie, możemy zamknąć go na chwilę w innym pomieszczeniu, aby przez chwilę pobył sam. Wtedy też zwierzę odbierze to za rodzaj kary i szybko zrozumie, z jakich powodów ją odbywa.

Najlepsze newsy dnia:

  1.  Podwyżka DOPŁAT do wynagrodzeń w przyszłym roku. Wyniosą od 900 do 2000 złotych
  2. Jolanta Kwaśniewska nie wytrzymała. Podczas wywiadu ujawniła całą prawdę, wszystkim opadły szczęki
  3. Rodzina jest zrozpaczona, 17-latka odebrała sobie życie w potwornych okolicznościach. Chodziło o miejscowego księdza
  4. Trzy małe córeczki i ich mama nie żyją. Zmarły ogromnie cierpiąc, podano nowe porażające szczegóły tragedii w polskiej miejscowości
  5. Niestety, wydarzyło się najgorsze. Po 80 godzinach męczarni zmarło dziecko, którego walkę o życie obserwowały miliony ludzi

Źródło: Dzień Dobry TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News