Skrzyżowali owczarka niemieckiego z wilkiem. Szczeniaki są nieprawdopodobne, ich widok odbiera mowę

Skrzyżowali owczarka niemieckiego z wilkiem. Szczeniaki są nieprawdopodobne, ich widok odbiera mowę Źródło: Wikimedia Commons/Margo Peron

Szczeniaki, które są wynikiem skrzyżowania psa z wilkiem, nazywane są wilczakami. Jednak nie każda rasa może krzyżować się ze swoim dzikim kuzynem. W przypadku owczarka niemieckiego było to możliwe.

Szczeniaki z tego połączenia wyglądają niesamowicie. Nie da się ukryć, że z wyglądu znacznie bliżej im do wilka niż do psa. Jako że nie można hodować dzikich zwierząt, to takie połączenie może być nie lada gratką dla miłośników wilków.

Połączenie psa i owczarka niemieckiego

Sam pies domowy uchodzi za oswojonego i udomowionego wilka. Nie dziwi więc fakt, że próbowano pomiędzy nimi krzyżówek. Nie powinien również zaskakiwać fakt, że idealnie do tego nadaje się owczarek niemiecki, który często przez osoby nieświadomie jest potocznie nazywany "wilczurem". 

Oczywiście próbowanie na własną rękę hodowli krzyżówki owczarka niemieckiego i wilka jest skrajnie niebezpieczne. Nie tylko przez samą obecność dzikiego zwierzęcia, ale także przez to, że szczeniaki mogą być później groźne, jeśli obudzą się w nich pierwotne instynkty. Dlatego zajmują się tym tylko profesjonalni hodowcy.

Szczeniaki owczarka niemieckiego i wilka wyglądają niesamowicie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Połączenie owczarka niemieckiego i wilka nazywane jest wilczakiem czechosłowackim, ze względu na to, że to właśnie na terenie Czechosłowacji po raz pierwszy skrzyżowano oba zwierzęta. Naukowcy próbowali w ten sposób stworzyć zwierzę, które będzie silniejsze od zwykłego psa i bardziej odporne. Rasa wilczaka czechosłowackiego została później uznana przez towarzystwa kynologiczne i jest dzisiaj hodowana w celu sprzedaży.

Dzisiaj grzeje: 1. Robiła zdjęcie, gdy doszło do tragedii. Turystka straciła życie, wszystko się nagrało
2. Tragiczny wypadek. Nie żyje polska polityk

Z wyglądu wilczakom czechosłowackim bliżej do wilka, ale charakter mają owczarka niemieckiego. Są przywiązane do człowieka i świetnie się sprawdzają jako psy pasterskie. Ponadto często są wykorzystywane w policji oraz w wojsku ze względu na duży potencjał do szkolenia.

screen/youtube

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polka wróciła z Wuhan. Wyjawiła długo ukrywaną prawdę, nagle zaczęła mówić o chińskiej żywności
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Na stacji benzynowej podszedł do niego pies. Kiedy przeczytał napis na jego obroży, zaniemówił
  4. Jackowski miał wizję o koronawirusie. Łzy pojawiły się w jego oczach, wydarzy się coś jeszcze gorszego
  5. Serialowy Boczek wypowiedział do Grabowskiego prorocze słowa. Wtedy jeszcze nie wiedzieli, że wszystko się spełni

Źródło: Lelum

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News