Bezbronny szczeniak zmarł na zawał serca. Najgorsze, że wszystkie psy lada moment będą w tym samym niebezpieczeństwie

Bezbronny szczeniak zmarł na zawał serca. Najgorsze, że wszystkie psy lada moment będą w tym samym niebezpieczeństwie Źródło: Facebook.com / Susan Paterson

Nasze szczeniaki już niebawem będą przechodziły prawdziwe piekło. Dla wielu psów jeden wieczór organizowany przez bezmyślnych ludzi może zakończyć się śmiercią. Taki los spotkał małą Molly, która zmarła na zawał serca.

Nasze szczeniaki cierpią w noc sylwestrową jeszcze bardziej, niż dorosłe psy. Ten dzień jest dla nich czasem ogromnej traumy. Wszystko za sprawą huku fajerwerków, którego śmiertelnie boją się zwierzęta. Dla niektórych z nich szampańska zabawa ludzi może skończyć się zawałem serca. Tak było w przypadku zaledwie 18-tygodniowej Molly.

Szczeniaki z powodu fajerwerków umierają na zawał serca 

Terier Molly miał tylko 18 tygodni, kiedy doznał ogromnego cierpienia w pewną sobotnią noc. Właścicielka pieska Susan Paterson ujawniła na Facebooku, że Molly zmarła w miejscowości Wombwell w hrabstwie Yorkishire. 

- Z powodu ogromnej ilości fajerwerków z głośnymi wybuchami wokół Wombell i dolnego Darfield zeszłej nocy straciliśmy ukochanego młodego teriera. Miał zawał serca. - informuje Susan. - Pomyśl o zwierzętach. Molly miała zaledwie 18 tygodni i zmarła przez fajerwerki. Wciąż próbujemy zrozumieć, co się stało. Ponownie bojąc się fajerwerków tej nocy - dodała zdruzgotana kobieta. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Właścicielka udostępniła także petycję w obronie zwierząt, której autorką jest Julie Doorne. To apel o pilne zapoznanie się z przepisami dotyczącymi fajerwerków w celu ograniczenia ich stosowania z powodu cierpienia zwierząt. Kobieta zaznaczyła, że nie istnieją żadne inne skuteczne środki chroniące zwierzęta przed hukiem, niż zaprzestanie korzystania z tej rozrywki. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje gwiazda telewizji. Aktor przedawkował narkotyki, miał 60 lat
2. Po roku od śmierci Kory, Sipowicz ma nową kobietę. Dwa razy młodsza, kulisy ich związku są porażające

Niektórych spotkała surowa kara

Jeszcze niedawno głośno było o aferze z udziałem znanej firmy produkującej fajerwerki - Cheltenham. Marka postanowiła wykorzystać psa do reklamowania swoich produktów. Jej hasło reklamowe brzmiało: "Nie sprzedajemy ochraniaczy uszu dla zwierząt, ale sprzedajemy dobre fajerwerki!". Firma spotkała się z ostrym sprzeciwem i bojkotem ze strony klientów i organizacji walczących o prawa zwierząt. 

 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nad Pawłem Królikowskim czuwa żona. Choroba pierwszy raz dała o sobie znać już lata temu
  2. Nie żyje wielokrotny mistrz kraju. Federacja podała informacje o przyczynach śmierci, smutne wiadomości
  3. 17-latka przez pół roku mówiła, że jest w ciąży. Gdy pokazała brzuch, wszystkim opadły szczęki, nie tego się spodziewali
  4. Magdalena zabiła swojego synka w okrutny sposób. Wcześniej wyszukiwała w sieci przerażające hasła, nie mieści się w głowie
  5. Para młoda nie mogła ukroić weselnego tortu. Reakcja pana młodego przechodzi wszelkie wyobrażenie, wszyscy zaczęli krzyczeć

Źródło: metro.co.uk 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News