Płynęli kajakami i zobaczyli pływający worek na ziemniaki. Po chwili usłyszeli dobiegające z niego piski i natychmiast zaczęli działać

Płynęli kajakami i zobaczyli pływający worek na ziemniaki. Po chwili usłyszeli dobiegające z niego piski i natychmiast zaczęli działać Źródło: Twitter/Lana Jones

Szczeniaki są niewinnymi i zupełnie bezbronnymi stworzeniami, które wymagają opieki. Nie każdy tak jednak myśli. Gdy kajakarze usłyszeli piski dobiegające z worka po ziemniakach dryfującego po wodzie zrozumieli, co tam może być. Nie było ani chwili do stracenia.

Szczeniaki są niezwykle uroczymi stworzeniami i trudno sobie wyobrazić, że ktokolwiek chciałby je skrzywdzić. Gdy kajakarze zobaczyli pływający na wodzie worek na ziemniaki, a później usłyszeli wydobywające się z niego piski, natychmiast zabrali się do pracy. 

Szczeniaki wymagają szczególnej opieki 

Szczeniaki zwykle nie są w stanie same uchronić się przed niebezpieczeństwem i wymagają szczególnej opieki. Niestety czasem zdarza się tak, że ludzie zamiast je chronić zachowują się w stosunku do nich okrutnie. Gdy ci kajakarze usłyszeli przeraźliwe piski, nie zawahali się ani na moment. 

Zdecydowali się działać natychmiastowo i podpłynęli do dryfującego po rzece worka na ziemniaki, z którego dochodziły te niepokojące odgłosy. Jak się okazało, uwięziono tam 6 szczeniaków. Do zdarzenia doszło w stanie Massachusetts.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Akcja ratunkowa 

Kajakarze pływający po spokojnej części rzeki Blackstone River od razu zainteresowali się tajemniczym workiem, który unosił się na wodzie. Postanowili zbadać sytuację i sprawdzić, co znajduje się wewnątrz pakunku. Gdy się do niego zbliżali usłyszeli rozpaczliwe dźwięki. 

W worku na ziemniaki uwięziono 6 szczeniaków. Gdyby kajakarze poczekali jeszcze kilka minut worek najprawdopodobniej zatonąłby. Malutkie pieski również straciłyby wtedy życie. Wybawiciele czworonogów zabrali je ze sobą i powiadomili odpowiednie służby. Istotne było to, żeby dowiedzieć się, kto zgotował taki potworny los niewinnym zwierzętom. 

- Jako szef tutejszej policji, uważam, że te maluchy mają swoich aniołów stróżów – to ci kajakarze - skomentował sytuację szef  Uxbridge Police Department, Jeffrey Lourie.

Dzisiaj grzeje: 1. Rodzice opłakiwali śmierć 2-letniego syna przy jego zwłokach. Po 2 godzinach dziecko obudziło się i skierowało do taty prośbę
2. Legendarna polska wokalistka zmarła na ulicy, idąc na zakupy. Ludzie przechodzili obok, nikt jej nie pomógł. Po 13 latach fani wciąż ją opłakują

Gdy zostały odnalezione, szczeniaki miały zaledwie 7 dni. Policja szuka właśnie osoby odpowiedzialnej za ten potworny czyn. Sprawcy zostaną postawione zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Maluchy przebywają obecnie pod opieką pracowników Uxbridge Animal Control. Pracownicy będą starali się znaleźć dla każdego z piesków odpowiedni, kochający dom. 

Źródło: Twitter/Lana Jones

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl pokazał wyniki. Sieć ujawnia też płace, ich wysokość może Cię mocno zdziwić
  2. Najnowsze zdjęcia ciężko chorej aktorki. Wypadły jej wszystkie włosy, jej wygląd rozdziera serce
  3. Gdy zorientowała się, po co naprawdę wziął ślub, było już za późno. Popełniła błąd, który zrujnował kobietę na lata
  4. Walił psem o ziemię, aż ten umarł. "Jeśli wasze psy nie robią tego, co chcecie, to je zjedzcie"
  5. Znaki zodiaku mówią więcej niż najlepszy jasnowidz. Oto największe zagrożenia dla każdego z nich

Źródło: Newsner

 

Następny artykuł