Znaleźli zamarzniętego, dziwnie wyglądającego szczeniaka. Gdy poznali prawdę na jego temat, nogi się pod nimi ugięły

Znaleźli zamarzniętego, dziwnie wyglądającego szczeniaka. Gdy poznali prawdę na jego temat, nogi się pod nimi ugięły Źródło: .

Szczeniak, którego odnaleziono, był zupełnie zamarznięty. To niesamowite odkrycie, które zelektryzowało badaczy na całym świecie. Prawda o nim szokuje.

Szczeniak jest niesamowitym odkryciem badaczy, którzy pracowali na terenie Syberii. Nie spodziewali się, że uda im się dokonać takiego odkrycia. Naukowcy ustalili, że zwierzę ma kilkanaście tysięcy lat. Ponadto jego ciało zachowane jest w doskonałym stanie. Badania prowadzone były przez naukowców z Centrum Paleogenetyki w Sztokholmie. Wciąż nie wiadomo, do którego gatunku należało znalezisko, a szczegóły całej sprawy są wstrząsające.

Szczeniak był starszy niż się spodziewano

Naukowcy z Centrum Paleogenetyki w Sztokholmie podzielili się informacjami na temat swojego znaleziska w mediach społecznościowych. Nie spodziewali się takiego finału swoich badań. Szczegóły o znalezisku są niewiarygodne: szczeniak zamarzł aż 18 tys. lat temu. Niestety rasa psiaka jest jeszcze nieznana. Trwają prace nad dopasowaniem go do konkretnego gatunku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiadomo, że był on niewielki, jego ciało nadal miało sierść, co ma ułatwić określenie dokładniej rasy. Co więcej zamarznięte ciało zachowało uzębienie i tkanki wewnętrzne. Szweccy naukowcy badają aktualnie jego DNA. Celem tych badań jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, czy szczeniak pochodzi od wilka, psa, a może przodka czworonogów. Ustalenie gatunku to główne zadanie paleontologów.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach
2. IMGW pilnie alarmuje, już dzisiaj sytuacja będzie fatalna. 5 województw zagrożonych

To pierwsze takie znalezisko na tych terenach

To pierwsze w historii takie znalezisko na Syberii. Jest niezwykle sensacyjne. Naukowcy głównie poszukują tam szczątków mamutów, a tego typu odkrycia są nieprzewidywalne i zjawiskowe. Wcześniej donoszono o  odnalezieniu ciała źrebaka, ale nigdy nie był to szczeniak. Koń był przedstawicielem wymarłej około 4 tysiące lat temu rasy konia leńskiego. Tylko odnalezione na Syberii ciała pozwalają na szczegółowe badania, gdyż ciała pokryte lodem są w pełni zakonserwowane. Naukowcy liczą na odkrycie jeszcze liczniejszych materiałów badawczych.

uploaded

fot. S Fedorov/Centre for Palaeogenetics

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagły koszmar uderzył w Jacka Rozenka. Niezwykle smutne doniesienia
  2. Wyjątkowo rzadki nowotwór nie daje wiele czasu na walkę o życie. Pierwsze objawy bardzo łatwo przeoczyć, zalicza się do nich ból głowy
  3. Kotlety mielone według sekretnego przepisu Magdy Gessler rozpływają się w ustach. Tego smaku nie da się zapomnieć, prawdziwe cudo
  4. Odkopano niezwykłe zdjęcie Rydzyka z młodości, nie wygląda jak ksiądz. Tajemnicza historia redemptorysty  
  5. 5 tys. zł mandatu za spacer z psem. Wystarczy zapomnieć o JEDNYM

Źródło: wp.pl

Następny artykuł