Nie mieści się w głowie, porzucił ciężarną sunię na pastwę losu. Znaleźli ją po porodzie, zdjęcie błyskawicznie obiega sieć

Nie mieści się w głowie, porzucił ciężarną sunię na pastwę losu. Znaleźli ją po porodzie, zdjęcie błyskawicznie obiega sieć Źródło: Facebook/@irish.spca

Szczeniak, a dokładniej szczeniaki karmione przez sunie przywiązaną łańcuchem do płotu. Kto funduje takie nieludzkie zachowanie bezbronnemu psu?!

Szczeniak i jego bracia karmieni przez sunię przywiązaną do płotu - trudno uwierzyć, że ktoś mógł dopuścić się takiego bestialskiego czynu. Nieodpowiedzialni właściciele, którzy za późno zorientowali się, że posiadanie psa wiąże się z dużą odpowiedzialnością, porzucają swoje czworonogi. Często jednak kończy się to przywiązaniem go do drzewa lub płotu. Jest to bardzo nieludzkie traktowanie.

Wiele takich osób nie pomyśli, by oddać zwierzę do schroniska, gdzie życzliwi ludzie zapewnią mu posiłek oraz dach nad głową. Niestety zdarzają się też takie historie, które kończą się śmiercią zwierzęcia. W takiej sytuacji, w jakiej znalazła się ta suczka, bez pomocy ludzi, zwierzę nie ma szans.

Właściciel suni porzucił nie tylko ją, ale jej dzieci. Matka starała się opiekować swoim potomstwem, lecz sama musiała walczyć o życie. Mimo wszystko tragiczna z początku historia kończy się szczęśliwym zakończeniem. 

Szczeniak wraz ze swoimi braćmi starali się przetrwać te trudne chwile

Suczka rasy lurcher została znaleziona 5 listopada. Była przywiązana łańcuchem do bramy miejscowości County Roscommon w Irlandii. Tam porzucił ją właściciel. Obok niej znaleziono sześć małych szczeniąt. Karmiły się mlekiem matki. Osoba, która znalazła sunię z potomstwem, zadzwoniła na policję oraz do organizacji ISPCA zajmującą się opieką nad zwierzętami. Zapewnia ona biednym psom odpowiednią opiekę weterynaryjną.

DALSZA CZEŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po dokładnych badaniach suni oraz szczeniaków okazało się, że były tylko zmarznięte i wygłodniałe. Oprócz tego nie miały żadnych problemów ze zdrowiem. Następnie pozostały pod obserwacją. Na profilu organizacji napisano, że mama psiaków została nazwana Emmy Lou. Jej szczeniaczki zaś otrzymały imiona: Billy Ray, Dixie, Dolly, Dotty, June i Patsy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda w sesji na żywo dostał pytanie o likwidację 500 plus. Słowa, które padły, rozwścieczą wielu Polaków

2. Dostałeś już 13. emeryturę? ZUS może ją odebrać nawet po wypłacie, wiadomo kto jest zagrożony

Organizacja podziękowała osobie, która zainteresowała się porzuconym zwierzęciem. Tym samym bohater ocalił życie rodzince psiaków. Menadżer ISPCA, Hugh O'Tool, powiedział, że życie psów z całą pewnością było w niebezpieczeństwie. Oznajmił też, że w głowie mu się nie mieści, jak można zrobić coś takiego. Całe szczęście psia rodzinka ma się dobrze, bo została uratowana przez osobę o dobrym sercu.

Najnowsze newsy dnia:

  1. Niepokojące dane GIS. Kto w Polsce najczęściej choruje na COVID-19?
  2. Robert Lewandowski szpanuje nowym samochodem. Luksus, o którym może śnić każdy (FOTO)
  3. Syn Zenka Martyniuka uciekł z kwarantanny. Policjanci nie wytrzymali, stanie przed sądem
  4. Jest oficjalne stanowisko Andrzeja Dudy ws. matur 2020. Rodzice i uczniowie będą wściekli
  5. Oryginalny przedwojenny przepis na ziemniaki po nelsońsku. Pyszny dodatek do obiadu jak u babci
  6. Załamana kasjerka powiedziała całą prawdę o "godzinach dla seniorów". Nie mieści się w głowie

Źródło: newsner.com

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News