Pies i gepard wychowywali się razem, ale dziki kot wrócił do natury. Nagranie ich spotkania po latach wywołuje ciarki, ciężko oderwać wzrok

Pies i gepard wychowywali się razem, ale dziki kot wrócił do natury. Nagranie ich spotkania po latach wywołuje ciarki, ciężko oderwać wzrok Źródło: YouTube / Cuda Świata

Szczeniak był towarzyszem geparda od urodzenia. Zwierzęta razem wychowywały się w zoo i szybko zostały najlepszymi przyjaciółmi. Dziki kot jednak ostatecznie wrócił na łono natury, a spotkanie zwierząt po latach było niesamowite.

Szczeniak został najlepszym przyjacielem geparda, kiedy jego stado go odrzuciło. Zwierzaki szybko nawiązały relację, która z czasem tylko przybierała na sile. Dzikie zwierze musiało jednak powrócić na łono natury, a ich spotkanie po latach nagrali pracownicy zoo. Wideo z tego wydarzenia zostało wrzucone do sieci. Internauci są pod wrażeniem ich nietypowej relacji, nagranie wywołuje ciarki i ciężko od niego oderwać wzrok. 

Szczeniak został sprowadzony do zoo, by dotrzymać gepardowi towarzystwa

W zoo w San Diego na świat przyszedł gepard Ruuxa. Samica odrzuciła kociaka, bo był jedynym samcem w całym miocie i według niej nie miał szans na przeżycie. Pracownicy postanowili interweniować i zaopiekowali się małym kotem. Aby nie czuł się samotny, zapewnili mu towarzysza w postaci szczeniaka o imieniu Raina. Suczka, ku zaskoczeniu personelu, bardzo szybko zaprzyjaźniła się z dzikim zwierzakiem i wspierała go przez cały okres dorastania. Wspólnie bawili się i spędzali razem praktycznie cały czas. Raina miała również bardzo dobry wpływ na zachowanie Ruuxa - zawsze wiedziała, kiedy kot przeżywa trudne chwile i potrafiła go uspokoić za pomocą mowy ciała.

Po jakimś czasie pracownicy placówki zauważyli, że przednie łapy geparda nie rozwijają się tak, jak powinny. Były zdecydowanie krótsze niż tylne kończyny, przez co nie mógł prawidłowo się poruszać. Niestety o bieganiu nie było nawet mowy. To znacznie utrudniało mu życie i uniemożliwiało polowanie, a więc również jego powrót do życia w naturze. Weterynarze podjęli się operacji, która miała naprawić szkody. W czasie trudnej rehabilitacji, Ruuxa cały czas wspierała wierna przyjaciółka i to dzięki niej szybko powrócił do zdrowia.

Szczeniak i gepard zostali najlepszymi przyjaciółmi

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kiedy gepard wyzdrowiał, został w końcu wypuszczony na wolność. Jego łapy zrosły się prawidłowo i nie było przeszkód, by dziki kot powrócił do życia w naturze. Zwierzak nie zapomniał jednak o swojej kompance. Pracownicy nagrali ich spotkanie, a wzruszające wideo udostępnili w sieci.

Dzisiaj grzeje: 1. Dwa dni po śmierci żony mąż znalazł w jej rzeczach list. Dochodził do siebie przez kilka dni

2. Kurski ujawnił, dlaczego Zamachowska i Kurdej-Szatan zostały wyrzucone z pracy w TVP

Pies i gepard wciąż są najlepszymi przyjaciółmi. Na nagraniu widać, jak wspólnie ganiają się i przytulają. Ruuxa nie zapomniał o swojej towarzyszce, a suczka wciąż darzy go szczególnym, siostrzanym uczuciem. Ich wyjątkowa relacja zachwyca pracowników zoo oraz internautów.


YouTube / Cuda Świata

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dopiero po ślubie zobaczył swoją żonę bez makijażu. Jego reakcja powala, upokorzył ją w okrutny sposób
  2. Dlaczego Bednarek miał dziwny "atak głupawki"? Doniesienia zza kulis zdumiewają
  3. Zwyrodnialec, żeby sprzedać psa jako suczkę, posunął się do barbarzyństwa
  4. Skandaliczne zachowanie przedszkolanki. Ojciec nagrał mrożącą sytuację z ukrycia
  5. Nie ma co liczyć na wyższą emeryturę. Orzeczenie Sądu Najwyższego przynosi złe wieści dla emerytów

źródło: YouTube

Następny artykuł