Prezydent Andrzej Duda zjawił się w Szczecinie, by uczestniczyć w inauguracji roku akademickiego. Przywitanie jakie zgotowała mu część mieszkańców miasta nie należało jednak do najprzyjemniejszych. 

Prezydent Andrzej Duda przybył do Szczecina gdzie miała miejsce inauguracja roku akademickiego. Głowa państwa podczas swojego przemówienia do studentów i wykładowców przypomniał m.in, że w nauce najważniejsza jest debata i opieranie się na wiarygodnych argumentach.

 – W nauce najistotniejsza jest uczciwa debata, oparta na argumentach, wynikach badań, wolna od kwestii pozamerytorycznych. […] Nie bójcie się dyskusji, tego, że powiecie coś, co jest sprzeczne z zastanymi poglądami. W nauce jedna rzecz jest najistotniejsza, nawet kilka. Po pierwsze debata, uczciwa i rzetelna, mieszcząca się w zasadach etyki, oparta na argumentach, faktach, wynikach badań, wolna od kwestii pozamerytorycznych, ideologii, tam gdzie ona nie jest potrzebna, a przede wszystkim od osobistych uprzedzeń – powiedział w Szczecinie prezydent Duda.

Jednak jeszcze przed tym jak głowa państwa miała szansę przemówić do studentów i wykładowców, przed budynkiem uniwersytetu przywitała go grupa działaczy Komitetu Obrony Demokracji, którzy zaczęli skandować w jego stronę „marionetka, marionetka!”.

https://www.youtube.com/watch?v=QAmu6d9MMUw

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh

...

Zobacz również