Nie uwierzycie co strażnicy celni znaleźli na lotnisku w Szczecinie. To miała być rutynowa kontrola bagażu, a to, co tam zobaczyli na pewno ich przeraziło.

Podczas rutynowej kontroli bagażu na lotnisku Szczecin-Goleniów celnicy natrafili na nietypowe znalezisko. Za przewożenie czegoś takiego bez odpowiednich pozwoleń grozi nawet kara dwóch lat więzienia. Właścicielka bagażu tłumaczyła się, że to do celów medycznych.

W bagażu celnicy znaleźli ludzką… czaszkę. Kobieta pochodzacą z Danii przyjechała do swojej córki, która studiuje stomatologie. Czaszka miała służyć wyłącznie do celów naukowych. Kobieta jednak nie miała odpowiednich uprawnień na przewóz czaszki i grozi jej za to kara. Służby przekazały sprawę do dalszego postępowania.

Po prześwietleniu bagażu za pomocą urządzenia RTG czaszkę zobaczyli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie. Fizyczna kontrola bagażu potwierdziła jego zawartość – podała w piątek Izba Skarbowa w Szczecinie.

Aby przywieźć do kraju zwłoki lub ludzkie szczątki trzeba mieć odpowiednie zaświadczenie polskiego konsula. W przypadku jego braku, przywożący podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat.

Źródło: rp.pl

11 teorii spiskowych, które okazały się prawdą

...

Zobacz również

Zobacz również