Dziennikarze telewizji publicznej już od pewnego czasu nie mają zbytniego poważania wśród polityków partii opozycyjnych. Ten dziennikarz jest wśród nich bodaj najbardziej znienawidzony. Nic dziwnego, że politycy chcą jego linczu.

Łukasz Sitek, młody redaktor TVP Info jest m.in. dziennikarzem sejmowym. Chodzi po korytarzach budynku parlamentu i zdaje pytania politykom. Ostatnimi czasy zasłynął głośną sondą, w której o sukcesy PiS pytał tylko polityków… PiS.

Najbardziej znienawidzony w TVP

Telewizja Polska jest uważana przez opozycję za tubę propagandową partii rządzącej. Niechętnie zatem rozmawiają z dziennikarzami tej stacji polityce Platformy Obywatelskiej czy Nowoczesnej.

Podjął się tego jednak poseł Rafał Grupiński. Słynącego ze spokoju wytrącił z równowagi właśnie Łukasz Sitek. Dosłownie dopadł posła na korytarzu Sejmu i zaczął go wypytywać o głośne nagranie sędziów wychodzących z „tajnego spotkania w siedzibie PO”.

– Zaprosiliśmy sędziów na czas czekania na herbatę do Czytelnika. Gdyby posłowie PiS zgodzili się na wysłuchanie publiczne, nie byli przeciwni, to być może państwo sędziowie gościliby u marszałka Kuchcińskiego, który przyjmowałby ich zgodnie z rangami tego typu poważnych osób – wyjaśnił Grupiński.

Doszło do rękoczynów

Dziennikarz nie odpuszczał posłowi. Pytał o ustalenia na spotkaniu i jego inne szczegóły. W końcu Grupiński nie wytrzymał i zareagował bardzo ostro. W emocjach nie ograniczył się do agresji słownej, ale podjął się rękoczynów. Zaczął wyrywać Sitkowi mikrofon. Doszło do prawdziwej szarpaniny. Spojrzenie Grupińskiego było jednoznaczne – gdyby nie obecność kamer, poseł najchętniej rozszarpałby dziennikarza.

Nic dziwnego, bowiem już w środę okazało się, że głośny, hitowy news Niezależnej i TVP to… fake news.

9 największych kompromitacji rządu PiS


9 największych kompromitacji totalnej opozycji

...

Zobacz również

Zobacz również