Kampania Zjednoczonej Prawicy przed wyborami samorządowymi nie należy do najłatwiejszych. Kolejne już spotkanie, na którym PiS reprezentowała była premier Beata Szydło zakończyło się skandalem. Opozycja nie odpuszcza i atakuje w całej Polsce.

„Polska jest jedna” – pod takim hasłem politycy koalicji rządzącej wyruszyli kilka tygodni temu w Polskę, by walczyć o poparcie dla swoich kandydatów w nadchodzących wyborach samorządowych. Ważna dla obozu władzy elekcja odbędzie się między końcem października a początkiem listopada.

Celem Jarosława Kaczyńskiego jest oczywiście przejęcie jak największej liczby samorządów, w tym liczących się ośrodków miejskich. Wisienką na torcie będzie Warszawa, w której nieprzerwanie od 12 lat rządzi Hanna Gronkiewicz-Waltz, choć długoletnia prezydent nie startuje w wyborach, a PO reprezentuje mniej popularny Rafał Trzaskowski, to stolica jest zagłębiem wyborców Platformy.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości zapowiedzieli odwiedziny w niemal wszystkich możliwych miejscach Polski, dlatego ich trasa zaczęła się już dawno. Nie jest to jednak przedsięwzięcie łatwe głównie z racji skandali, jak ten, do którego doszło w Sandomierzu.

Beata Szydło nie została przyjęta ciepło w Sandomierzu

Była premier polskiego rządu z objazdówką swojej partii gościła dziś w Sandomierzu. Spotkanie z polityk odbyło się w miejscowym zamku królewskim. Budowlę, by posłuchać Szydło, odwiedziło tak wiele osób, że zabrakło miejsc siedzących.

Wydarzenie przebiegało bardzo spokojnie, aż do momentu jego przeniesienia do kuluarów. Wówczas uaktywnili się przeciwnicy władzy, którzy zaczęli wykrzykiwać swoje hasła i demonstrować transparenty przeciw Beacie Szydło.

Członków m.in. Obywateli RP było bardzo wielu, a tłum zaczął napierać w stronę byłej premier. Doszło także do szarpaniny i przepychanek. Zwolennicy wrogich sobie opcji wyrywali sobie flagi i wzajemnie obrzucali wyzwiskami. Szczęśliwie wszystko skończyło się bez żadnych obrażeń, a nie większej, bardziej brutalnej awantury.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Po latach kłamstwo Kaczyńskich wyszło na jaw. Chodzi o ich rodzinę
  2. Kolejny minister PiS do dymisji w atmosferze skandalu. „Zabiliście człowieka”
  3. Życie poświęcił na pielęgnowanie historii. Nie żyje polski bohater

Czy twoim zdaniem przedstawiciele PiS powinni wygrać wybory samorządowe 2018?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Kaczyński: Ministrowie oddadzą nagrody. Internauci żartują w najlepsze... [MEMY]

Krakus na prezydenta Warszawy?! Internauci SZYDZĄ z kandydatury Trzaskowskiego [ZDJĘCIA]

źródło: wp.pl