Od początku kryzysu migracyjnego wokół muzułmanów narosło wiele stereotypów. W ostatnich dniach, w Polsce, mogli oni odczuć to szczególnie dotkliwie. Liga Muzułmańska w RP mówi dość i wydaje oświadczenie.

Jednym z przykładów kontrowersji, które dotknęły żyjących w Polsce muzułmanów jest film, który w czwartek pojawił się na Youtube. Lektor mówi w nim, że Liga Muzułmańska „nie stara się już nawet ukrywać chęci wprowadzenia w Polsce prawa szariatu i walki z niewiernymi”.

Osią sporu jest kwestia nie podpisania przez muzułmanów Karty Porozumienia. Lektor wspomnianego filmiku tłumaczy, co było w niej zawarte.

Odrzucili propozycję podpisania Karty, ponieważ zobowiązuje ona do porzucenia szariatu i uznania za nieislamskie wersetów Koranu, które nawołują do przemocy wobec niewiernych – słyszymy w wideo.

W zamian za podpisanie dokumentu Hanna Gronkiewicz-Waltz miała zgodzić się na zbudowanie meczetu w Warszawie. Lektor mówi, że powstał on, mimo iż zabrakło sygnatariuszy.

Wspomniany film to nie jedyna forma ataku, jaką stara się odeprzeć Liga Muzułmańska. Jej przewodniczący, Youssef Chadid mierzy się z oskarżeniami o to, że jego związek wyznaniowy podlega pod Bractwo Muzułmańskie – organizację radykalną.

Jesteśmy rozgrywani przez tych ludzi na każdym kroku. Imam Chadid prowadzi w Poznaniu dżihad w dwojaki sposób. M.in. zgłasza na policję osoby, które ośmielają się kwestionować, że islam to religia pokoju – mówi lektor.

Liga Muzułmańska postanowiła odpowiedzieć na zarzuty.

Wyrażamy sprzeciw wobec celowo zmanipulowanych publikacji, które już od kilku miesięcy ukazują się na łamach portali internetowych i w mediach społecznościowych – odpowiedziała Liga.

Członkowie związku wyznaniowego czują się szczególnie dotknięci atakami na Chadida.

Youssef Chadid jest znany wśród środowisk związanych z szeroko pojętym dialogiem międzyreligijnym jako imam, który bezkompromisowo i odważnie przeciwstawia się wszelkim formom terroryzmu, rasizmu i ksenofobii – pisze liga.

źródło: WP Wiadomości

...

Zobacz również