Prawda o szamponach i odżywkach do włosów jest brutalna. Tak oszukują w reklamach kosmetyków

Prawda o szamponach i odżywkach do włosów jest brutalna. Tak oszukują w reklamach kosmetyków Źródło: screen/YouTube/SuaveBeauty

Szampon do włosów może pomóc osiągnąć twoim włosom efekt, który widać na reklamach popularnych firm? Nie daj się na to nabrać. Oto, w jaki sposób specjaliści od reklamy oszukują swoich klientów.

Szampon w żadnym wypadku nie sprawi, że twoje włosy będą po jego użyciu lśnić, będą puszyste i gęste jak w reklamie. W rzeczywistości to, co widać w reklamach szamponów, nie istnieje. Firma Suave postanowiła pokazać, jak wygląda w praktyce realizacja reklamy szamponu do włosów. To właśnie w taki sposób popularne marki oszukują swoich klientów.

Szampon do włosów nie zmieni ich wyglądu. Sprawi jedynie, że będą czyste

Do czego służy szampon do włosów? Choć jest to proste pytanie, to jednak dla wielu odpowiedź może okazać się zaskakująca. Wiele kobiet sądzi, że dobry szampon do włosów oprócz tego, że umyje ich włosy, sprawi także, że będą gęste, puszyste i lśniące - jak na reklamach w TV. Tymczasem większość szamponów ma jedynie działanie odtłuszczające, a także w pewnym stopniu nabłyszczające. Niektóre szampony mają także udowodnione naukowo działanie przeciwłupieżowe, bowiem zawierają związki przeciwbakteryjne. To jednak koniec ich "nadzwyczajnych" właściwości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aby więc nasze włosy po kilku umyciach szamponem wyglądały tak, jak te z reklam, potrzebujemy jeszcze wykonać do tego kilka specjalistycznych zabiegów, a te ostatecznie i tak mogą nie przynieść pożądanego rezultatu. Za wygląd włosów w głównej mierze odpowiada po prostu nasza genetyka. Albo wygraliśmy los na loterii i mamy piękne, puszyste i lśniące włosy, albo nie i niewiele da się z tym fantem zrobić.

Dzisiaj grzeje: 1. Oskarżano ją o to, że byłą królową mafii. Zabrała głos po śmierci Staraka
2. Nie żyje 30-letnia piosenkarka. Zginęła w straszliwym wypadku, osierociła malutką córkę

Firma Suave postanowiła raz na zawsze rozprawić się z kłamstwami z reklam - pokazując internautom, jak wygląda w praktyce praca na planie z modelkami, które później są twarzami reklam promujących szampony. Na filmach widać, jak do ujęcia modelka ma wcześniej doczepiane do włosów piłeczki styropianowe, które wizualnie zwiększają objętość włosów, a także jak inna modelka przed sesją doczepia sobie do włosów perukę. W dalszej części modelki występujące w reklamie Suave zdecydowały się pokazać, co w rzeczywistości można osiągnąć, gdy ma się zwyczajne włosy. Ten efekt, choć o wiele mniej spektakularny niż w reklamach, nadal robi wrażenie.

Fot. screen/YouTube/SuaveBeauty

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Gwiazdor TVP przeżył śmierć kliniczną. Przerażające, zdradził, co zobaczył po tamtej stronie
  3. Mama z córką upokarzały otyłą kobietę przymierzającą suknię ślubną. Reakcja właścicielki sklepu doprowadziła do koszmarnych wydarzeń
  4. Prawda o szamponach i odżywkach do włosów jest brutalna. Tak oszukują w reklamach kosmetyków
  5. Wyglądają jak dwa zwykłe psy. Ale kiedy się podniosą, ukazuje się widok, którego długo nie można zapomnieć

Źródło: Webniusy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News